Závěrečným průvodem a volbou krále vyvrcholil Budějovický Majáles

foto Závěrečný průvod studentského festivalu Budějovický Majáles, 26. května 2023 v Českých Budějovicích. V popředí uprostřed fotograf Jaroslav Sýbek.

České Budějovice - Závěrečným průvodem a volbou krále vyvrcholil dnes Budějovický Majáles. Studentský festival trval od neděle a za tu dobu nabídl osm desítek bodů programu. ČTK to řekla mluvčí Budějovického Majálesu Lucie Procházková.

Fotogalerie

V průvodu, který prošel centrem města, se představili zástupci 12 středních škol. Králem Majálesu se stal Matyáš Hosnedl z Gymnázia Jana Valeriána Jirsíka, druhý byl Jakub Stavárek z Gymnázia Jírovcova a na třetím místě skončili se shodným počtem bodů František Čoudek z Biskupského gymnázia a Vojtěch Štika z Česko-anglického gymnázia.

"Festival se podařil hlavně díky tomu, že jsme prakticky nijak nemuseli měnit program. Celkem se povedlo i počasí, kdy nám pršelo pouze jeden den, a to v úterý," uvedla Procházková.

Zahájení Majálesu se v neděli účastnila i českobudějovická primátorka Dagmar Škodová Parmová (ODS). "Já si kdysi za dob studií přála, aby můj studentský život trval věčně. A když jsem působila na Jihočeské univerzitě, tak jsem si ho vlastně svým způsobem prodloužila. K mladým lidem mám samozřejmě velmi blízko. Při jejich oslavě se cítím spokojeně s pocitem, že mezi ně patřím," řekla.

Největší část programu multižánorvého festivalu opět tvořila hudební vystoupení. Českobudějovický Majáles patří mezi největší akce svého druhu v republice. Pravidelně jej každý rok navštíví několik tisícovek lidí.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je neděle 28. května 2023

Očekáváme v 19:00 18°C

Celá předpověď