Zatěžovací test Libeňského mostu přeruší v noci provoz tramvají

foto Na pražském Libeňském mostě 21. března 2020 odborníci pokračují v zatěžovacích zkouškách. Zjišťují, jak konstrukce funguje pod hmotností více než 540 tun. Tu představují tramvaje, nákladní automobily a zátěž, kterou by měli teoreticky chodci.

Praha - Pražský Libeňský most čeká dnes další zatěžovací zkouška. Testy se uskuteční v noci na sobotu a od dnešních 22:00 do sobotních 08:00 přeruší provoz tramvají. Cestující budou moci využít náhradní autobusy. Automobilů, cyklistů ani pěších se omezení spojená ze zkouškou nedotknou. Zatěžovací zkouška se nebude týkat hlavního mostu přes řeku, ale takzvaného inundačního mostu na břehu. Ten slouží jako protipovodňová ochrana, pod jeho oblouky protéká při povodních voda.

Libeňský most z roku 1928 je ve špatném stavu, nikdy nebyl opravován. Technická správa komunikací most testovala naposledy letos v březnu.

"Zatěžovací zkoušku provádíme v rámci přípravných prací k veřejné zakázce na celkovou rekonstrukci Libeňského mostu, kterou během dvou měsíců vypíšeme. Potřebujeme k ní znát co nejpřesnější informace o stavu mostu. Ty budou sloužit jako podklad pro potenciálního zhotovitele, který výsledkům diagnostiky přizpůsobí rekonstrukci," uvedl náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě).

Provoz tramvají bude přes noc v obou směrech přerušen od kolejové křižovatky dolní Palmovka po křižovatku ulic Dělnická a Komunardů. Odklon se týká linek číslo 1, 6, 14, 25, 31 a noční linky 94. Zavedena bude náhradní autobusová doprava X1, která pojede z Palmovky do Dělnické a zpět, noční tramvaj nahradí autobus X94 na trase Palmovka - Nádraží Holešovice - Strossmayerovo náměstí.

Libeňský most je soumostí tvořené historickým mostem přes Vltavu a zmíněným inundačním mostem. V minulosti most podstoupil jednu zatěžovací zkoušku, ale pouze na inundačním poli u Palmovky.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

2°C

Dnes je pondělí 25. ledna 2021

Očekáváme v 21:00 -2°C

Celá předpověď