Zářijové dopravní nehody si zatím vyžádaly 43 obětí, víc než loni

foto Ilustrační foto - Po střetu osobního auta s nákladní vozidlem na silnici číslo 27 u Litvínova na Mostecku zemřel 6. září 2022 člověk.

Praha - Na českých silnicích zemřelo během září zatím 43 lidí, to je o šest víc než za stejné období minulého roku. Od začátku letošního roku si dopravní nehody dosud vyžádaly 347 obětí na životech, což je o 12 víc než za prvních devět měsíců loni. Meziročně vzrostl i počet těžce a lehce zraněných. Předběžné údaje dnes ČTK poskytl Jan Straka z ředitelství dopravní policie. Údaje jsou ke čtvrtečnímu večeru, bilanci tedy ještě mohou případně zhoršit dnešní tragické nehody.

Mezi 43 usmrcenými je 18 řidičů osobních automobilů, osm spolujezdců, šest chodců, pět cyklistů, čtyři motorkáři, jeden řidič nákladního vozu a jeden spolujezdec na motocyklu.

Nejtragičtějším dnem končícího měsíce byla sobota 17. září, kdy dopravní nehody nepřežili čtyři lidé, z toho tři ve středních Čechách. U Tupadel na Kutnohorsku pětaosmdesátiletá řidička Škody Fabie z neznámých příčin vyjela na rovném úseku mimo vozovku, kde narazila do valu silničního příkopu. Vážným zraněním podlehla po převozu do nemocnice.

U Chvatěrub na Mělnicku večer bourala dvě osobní auta. Dvaašedesátiletý řidič Škody Fabie z neznámých důvodů přejel do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím vozem Hyundai. Řidič fabie přes veškeré úsilí záchranářů na místě zemřel. Třetí smrtelná nehoda se 17. zářijový den stala zhruba o hodinu později mezi Čáslaví a Církvicí na Kutnohorsku, kde se také srazila dvě osobní auta. Třiašedesátiletý řidič Volkswagenu Polo se z neznámých příčin ocitl v protisměru, kde narazil levou částí auta do protijedoucího BMW. Řidič volkswagenu nehodu nepřežil.

Čtvrtou obětí toho dne byl čtyřiačtyřicetiletý cyklista, který večer u Štítné nad Vláří na Zlínsku nepřežil pád z kola. Při jízdě neměl muž z blízké obce nasazenou přilbu.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

8°C

Dnes je sobota 26. listopadu 2022

Očekáváme v 21:00 4°C

Celá předpověď