Zápas vedoucí Plzně v Ostravě byl kvůli mrazu odložen

foto Sníh na fotbalovém stadionu, promrzlý trávník - ilustrační foto.

Praha - Sobotní utkání 19. kola první fotbalové ligy mezi poslední Ostravou a vedoucí Plzní bylo kvůli nezpůsobilému terénu na Městském stadionu odloženo. Baník o tom informoval na svých internetových stránkách. O náhradním termínu se jedná.

O odložení rozhodli po dnešní prohlídce trávníku rozhodčí Zbyněk Proske a výkonný ředitel Ligové fotbalové asociace Tomáš Bárta. "Hřiště je bohužel promrzlé a ze tří čtvrtin neregulérní. I když vyhřívání funguje naplno, riziko zranění hráčů by bylo opravdu vysoké a hrát v takových podmínkách by byl nerozum," uvedl Bárta na webu Baníku.

Ostrava tak přišla už o druhé utkání během jednoho týdne, protože kvůli velkým mrazům byl odložen její středeční pohárový duel v Mladé Boleslavi. Přeloženo bylo navíc i další čtvrtfinále mezi Hradcem Králové a Zlínem a o víkendu se kvůli tuhým mrazům nebude hrát ani téměř kompletní úvodní jarní kolo druhé ligy s výjimkou zápasu na Žižkově.

Plzeň volný víkend využije k přípravě na čtvrteční úvodní osmifinále Evropské ligy se Sportingem Lisabon. "Tým se připravoval dle předzápasového itineráře a kolem čtvrté odpoledne měl odcestovat vlakem do Ostravy," uvedl na klubovém webu mluvčí Václav Hanzlík.

"Musíme změnit plány a během víkendu se budeme připravovat v domácích podmínkách na zápas v Lisabonu, kam tým odcestuje ve středu ráno," dodal Hanzlík.

Česká televize místo utkání Plzně s Ostravou bude ve stejném čase vysílat zápas Zlína s Jabloncem, ve kterém domácí poprvé povede trenér Vlastimil Petržela.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

29°C

Dnes je čtvrtek 20. září 2018

Očekáváme v 1:00 19°C

Celá předpověď