Zápas Manchesteru City s Arsenalem byl odložen

foto Ilustrační foto - Stadion fotbalového týmu Manchester City.

Londýn - Zápas anglické ligy Manchester City - Arsenal se dnes hrát nebude. Fotbalisté Arsenalu přišli po únorovém utkání Evropské ligy do styku s majitelem Olympiakosu Pireus Evangelosem Marinakisem, který nedávno oznámil, že se nakazil novým typem koronaviru.

Podle internetových stránek obou klubů jde především o preventivní opatření. Riziko, že se hráči Arsenalu nakazili, je podle lékařů londýnského celku velmi malé. "Nicméně i přesto je potřeba striktně dodržovat nařízení vlády, abychom byli dva týdny v izolaci," uvedl Arsenal na svém webu.

"Dokud čtrnáctidenní lhůta neskončí, budou hráči doma. Stejně jako čtyři členové realizačního týmu, kteří seděli blízko pana Marinakise," oznámil Arsenal, který se s Olympiakosem na konci února utkal v prvním kole play off Evropské ligy. Po domácí výhře 1:0 a porážce 1:2 po prodloužení v Aténách vypadl.

Koronavirem se ve světě nakazilo více než 116 tisíc lidí, podlehlo mu přes čtyři tisíce osob a ovlivnil řadu akcí. Podle vedení Premier League nebyla jiná možnost, než zápas Manchesteru City s Arsenalem odložit. Současně však na webu soutěže uvedlo, že další utkání v ohrožení zatím nejsou.

Problémy s Olympiakosem čekají i další anglický celek Wolverhampton, který na Pireus narazí v osmifinále Evropské ligy. Vedení Wolves požádalo UEFA o odložení úvodního zápasu v Řecku, který je na programu ve čtvrtek, ale neuspělo. Klub argumentoval tím, že i když se bude hrát bez diváků, jde o zbytečné zdravotní riziko.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

9°C

Dnes je pátek 3. dubna 2020

Očekáváme v 21:00 6°C

Celá předpověď