Zápas fotbalistek s Běloruskem o MS byl odložen, tři hráčky soupeře mají covid

foto Zápas českých fotbalistek s Běloruskem o postup na mistrovství světa 2023 se 30. listopadu 2021 v Opavě neuskutečnil. Pátý kvalifikační duel ženského národního týmu byl odložen poté, co měly tři hráčky soupeře pozitivní test na koronavirus. Na snímku jsou pověšené dresy v šatně českých hráček.

Opava - Zápas českých fotbalistek s Běloruskem o postup na mistrovství světa 2023 se dnes v Opavě neuskuteční. Pátý kvalifikační duel ženského národního týmu byl odložen poté, co měly tři hráčky soupeře pozitivní test na koronavirus. Celý běloruský tým podstoupil nové testování a podle výsledku se rozhodne o dalším osudu zápasu. Fotbalová asociace ČR to uvedla na svém webu.

"Pro náš tým je to samozřejmě komplikace, i vzhledem k tomu, že měl již končit reprezentační sraz a hráčky se měly rozjet zpět do svých klubů. Samozřejmě ochrana jejich zdraví je ale v tomto případě hlavní prioritou," řekl reprezentační trenér Karel Rada.

Utkání se mělo v Opavě odehrát od 17:00. Na základě pozitivních testů však hygiena rozhodla o přetestování celého hostujícího týmu. Pozitivní hráčky jsou izolovány na hotelu.

Výsledky opakovaných testů by měly být známy v nočních hodinách. Organizátoři následně rozhodnou po konzultaci s UEFA o odehrání duelu, či jeho přeložení na jiný termín.

Českým fotbalistkám patří v neúplné tabulce skupiny C třetí místo s pěti body. Naposledy svěřenkyně trenéra Rady remizovaly v sobotu s Nizozemkami 2:2. Bělorusky mají o bod méně a jsou čtvrté.

Ve skupině D dnes vedoucí Anglie deklasovala poslední Lotyšsko 20:0 a zaznamenala rekordní výhru v evropské části kvalifikace MS. O jeden gól překonala dosavadní maximum staré jen pět dní, které vytvořily Belgičanky vítězstvím 19:0 nad Arménií.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

4°C

Dnes je středa 19. ledna 2022

Očekáváme v 17:00 1°C

Celá předpověď