Zápas českých hokejistů nečekaně navštívily roztleskávačky KLDR

foto Severokorejské roztleskávačky v hledišti stadionu v Kangnungu před utkáním hokejového olympijského turnaje Korea - ČR.

Kangnung (Korea) - Úvodní utkání českých hokejistů v olympijském turnaji proti domácí Koreji nečekaně navštívila skupina roztleskávaček KLDR. Zhruba dvousetčlenné družstvo dívek se usadilo za brankou Pavla Francouze a fandilo jihokorejskému výběru, což se stalo na těchto hrách poprvé.

Severokorejské roztleskávačky dosud budily pozornost především na zápasech hokejistek, v jejichž týmu jsou zastoupeny hráčky obou zemí. Dnes také fandily severokorejským krasobruslařům a lyžařce Kim Rjon-hjang, jež sice zajela v prvním kole obřího slalomu nejhorší čas, ale díky svým slavným krajankám si vysloužila větší aplaus než skutečné hvězdy alpského lyžování.

Do hlediště Kangnung Areny dnes ostře sledovaná skupina dívek nakráčela v červenomodrobílé kombinaci oblečení a zabrala celý sektor za českou brankou. Stejně jako při předchozích vystoupeních roztleskávačky z KLDR jednohlasně fandily, tančily a mávaly vlaječkami s vyobrazeným Korejským poloostrovem.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

11°C

Dnes je středa 14. listopadu 2018

Očekáváme v 19:00 5°C

Celá předpověď