Zaměstnanec Buckinghamského paláce uvězněn za krádeže cenností

foto Ilustrační foto - Buckinghamský palác v Londýně.

Londýn - Za krádeže cenností a fotografií v rezidenci britské královny nastoupil v pondělí na osm měsíců do vězení zaměstnanec cateringu v Buckinghamském paláci. Adamo Canto se k činu přiznal, medaile a fotografie se pokoušel prodat přes internetové tržiště eBay, napsal dnes web BBC News.

Adamo Canto odcizil například podepsanou fotografii vévodů a vévodkyň z Cambridge a ze Sussexu, album fotografií z návštěvy amerického prezidenta Donalda Trumpa v Británii nebo několik čestných řádů a medailí. Přibližně 77 předmětů zmizelo z obchodu v paláci, ze skříněk zaměstnanců nebo ze skladu vévody z Yorku.

Celkem 37 předmětů bylo podle policie nabídnuto k prodeji za "značně podhodnocenou cenu", Canto takto získal 7741 liber (přibližně 225.000 korun), přestože některé kousky měly podle policie cenu až 100.000 liber (zhruba 2,9 milionu korun). Velká část odcizených cenností byla zabavena ještě před možným prodejem.

Sedmatřicetiletý Adamo Canto pracoval v královském paláci od roku 2015. V listopadu loňského roku se ke krádežím u soudu přiznal.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

3°C

Dnes je čtvrtek 28. ledna 2021

Očekáváme v 7:00 2°C

Celá předpověď