Zámek v Kroměříži láká na vánočně vyzdobené reprezentační sály

foto Arcibiskupský zámek v Kroměříži připravil pro návštěvníky na konci roku speciální sváteční prohlídky (na snímku z 27. prosince 2017) nazvané Andělské Vánoce. O výzdobu 11 reprezentačních místností v prvním patře zámku včetně slavného Sněmovního sálu se postaraly floristky z Květné zahrady. Sváteční prohlídky zámku potrvají do 31. prosince.

Kroměříž - Arcibiskupský zámek v Kroměříži připravil pro návštěvníky na konci roku speciální sváteční prohlídky nazvané Andělské Vánoce. O výzdobu 11 reprezentačních místností v prvním patře zámku včetně slavného Sněmovního sálu se postaraly floristky z Květné zahrady. Část dekorací byla zapůjčena z Výstaviště Floria Kroměříž, řekla dnes ČTK průvodkyně Petra Večerková.

"Prohlídky jsou zajímavé tím, že sály jsou vánočně nazdobeny i přesto, že zámek v Kroměříži byl vždy letní rezidencí. Vánoce se tady prakticky neslavily," uvedla Večerková.

V interiérech jsou k vidění ozdobené vánoční stromečky, adventní věnce nebo svícny. Kromě jehličí využili aranžéři k jejich tvorbě skleněné ozdoby, porcelánové figurky, papír, peří, květiny nebo jmelí.

Arcibiskupský zámek v Kroměříži připravil pro návštěvníky na konci roku speciální sváteční prohlídky nazvané Andělské Vánoce. O výzdobu 11 reprezentačních místností v prvním patře zámku včetně slavného Sněmovního sálu (na snímku z 27. prosince 2017) se postaraly floristky z Květné zahrady. Sváteční prohlídky zámku potrvají do 31. prosince. Dnešní odpolední prohlídku si nenechal ujít například Daniel Pavlů z Kroměříže. "Je to výplň volna. O vánoční výzdobě jsme se dozvěděli na internetu. Už jsem na zámku byl dřív, ale přišel jsem se podívat, jak to vypadá s vánoční výzdobou," řekl Pavlů.

Naopak jeho přítelkyně Michaela Viktorínová z Uherského Brodu zavítala na kroměřížský zámek poprvé. "Vánoční výzdoba je opravdu krásná. Zaujaly mě hlavně věnce, jsou moc pěkné," řekla Viktorínová.

Volného času mezi svátky využila k prohlídce zámku také Jarmila Večerková. "Dlouho jsem tu nebyla. Je to příjemné projít se v zimě po zámku," uvedla.

Sváteční prohlídky zámku potrvají do 31. prosince. Začínají vždy ve 12:00, 13:00, 14:00 a 15:00, každá prohlídka trvá zhruba hodinu. Návštěvu zámku si je kvůli velkému zájmu třeba předem rezervovat, a to buď osobně v pokladně zámku nebo na telefonním čísle 608 199 470.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je úterý 16. října 2018

Očekáváme v 7:00 9°C

Celá předpověď