Záložník Sadílek je po odchodu ze Slovácka definitivně hráčem Sparty

foto Fotbalista Lukáš Sadílek v dresu Slovácka.

Praha - Lukáš Sadílek je definitivně fotbalistou Sparty, s kterou už od června trénoval a nastoupil za ni i ve dvou přípravných zápasech. Pražané na svém webu uvedli, že se na podmínkách přestupu šestadvacetiletého záložníka domluvili se Slováckem. O délce smlouvy letenský klub neinformoval. Naopak na roční hostování do Slovácka odešel ze Sparty Michal Trávník.

Sadílek v minulé sezoně pomohl Slovácku k zisku MOL Cupu, přípravu na nový ročník však už uherskohradišťský klub začal bez něj. Hráč dostal povolení trénovat se Spartou, za kterou odehrál i zápasy proti Dukle a Opavě.

"Lukáš Sadílek se na hřišti prezentuje vysokou intenzitou pohybu a hry, což je aspekt, který nám v minulé sezoně scházel. Nebojí se hrát kolmo na výše postavené spoluhráče, je připravený a aktivní ve všech fázích hry, je silný v napadání rozehrávky soupeře a při dostupování k protihráčům, rychle reaguje na změnu situace,“ uvedl sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický.

Sadílek dosud v první lize odehrál 161 zápasů, vstřelil 16 gólů a zaznamenal 20 asistencí. Prošel všemi mládežnickými reprezentacemi.

Osmadvacetiletý Trávník už za Slovácko hrával, vrací se po sedmi letech. Do Sparty přestoupil v roce 2019 z Jablonce, ale na Letné se příliš neprosadil. Minulou sezonu strávil pětinásobný reprezentant na hostování v Kasimpase a turecký klub na něj neuplatnil opci.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je pondělí 8. srpna 2022

Očekáváme v 21:00 17°C

Celá předpověď