Založí Audi nový automobilový segment?

foto Ilustrační foto - Koncept Audi Activesphere

Skysphere, Urbansphere a Grandsphere. To byly koncepty elektromobilů automobilky Audi signalizující její směřování do budoucnosti.

Nyní se k nim přiřadil také koncept Activesphere, který je podle prvotních informací a zveřejněných snímků něčím mezi vozem s karosérií kupé-SUV a lifestylovým pickupem. Automobil má totiž unikátní dveře nákladového prostoru.

Ty se dají sklopit a stanou se pak součástí plochy určené pro převoz nákladu. V tomto případě nejčastěji asi jízdního kolo, motorové čtyřkolky nebo motocyklu. Kabinu od nákladového prostoru pak oddělí vysunovatelná přepážka. Ovšem i pak zůstane možnost prostrčit delší předměty (například lyže) až do prostoru pro cestující.

V něm jsou pak další „vychytávky“. Například interiér s rozšířenou realitou. Pasažéři pak budou potřebovat speciální brýle k ovládání nejrůznějších funkcí. Například i pro nastavování klimatizace. To ale pouze, pokud vůz pojede v autonomním módu. Připravený je pro úroveň 4, která znamená absolvování velké části jízd zcela bez asistence řidiče. Přesto je v automobilu připravený volant a pedály pro řidiče z masa a kostí.

Technických parametrů zatím Audi o voze Activesphere neuvedlo. Snad jen to, že světlá výška, která je standardně 208 milimetrů a lze ji navýšit o dalších 40, automobil předurčuje pro užívání mimo klasické cesty.

Baterie zabudovaná v podlaze by pak měla mít kapacitu 100 kWh, což znamená teoretický dojezd 600 kilometrů na jedno nabití.

Přesně takový automobil s největší pravděpodobností Audi nikdy vyrábět nebude. Jednotlivé prvky, ať už z hlediska designu nebo techniky, se však nepochybně objeví v budoucích sériových vozech. Například nástupcích současných modelů Allroad.

 Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je středa 27. září 2023

Očekáváme v 21:00 19°C

Celá předpověď