Zákazníci si v Česku letos objednají 1000 vozů Enyaq

foto Automobil Škoda Enyaq iV.

Do konce října si zákazníci v České republice u značkových dealerů objednali na 800 vozů Škoda Enyaq iV. V průběhu prvního dne veletrhu e-Salon, který se koná na výstavišti v pražských Letňanech to v rozhovoru pro Autonaelektřinu.cz uvedl šéf tuzemské prodejní organizace Škody Auto Jiří Maláček.

Podle jeho odborného odhadu pak počet celkových objednávek zatím netroufá přesně odhadovat. Měl by se však pohybovat kolem čísla 1000. Také počet fakticky předaných vozů je zatím neznámou veličinou. Do konce října Škoda u tuzemských úřadů zaregistrovala 650 svých elektromobilů, z čehož bylo 558 Enyaqů.

Větší zájem o tento první elektromobil, který se vyvíjel v České republice a rovněž se na jejím území vyrábí, bude podle něho v příštím roce.

Již na konci ledna se totiž představí druhá karosářská verze tohoto vozu. Enyaq Coupé bude také od samého počátku nabízen rovněž v nejvýkonnější verzii RS. Ta získá dva elektromotory s celkovým výkonem na hranici 300 koňských sil.

Stejný pohonný agregát získá také stávající Enyaq iV s tvary SUV. Ten však až s několikaměsíčním zpožděním.

Maláček také na veletrhu informoval o úsilí automobilky Škoda na zlepšení dobíjecí infrastruktury. Memorandum, které podepsala společně s příslušnými ministerstvy a dalšími státními organizacemi předpokládá, že v průběhu dalších čtyř let vznikne v Česku několik tisíc nových dobíjecích bodů.

Mají být umístěny u železničních stanic a podél hlavních silničních tahů. Napájeny budou uhlíkově neutrální elektřinou od společnosti ČEZ.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je neděle 26. března 2023

Očekáváme v 15:00 9°C

Celá předpověď