Zájem o vstupenky na Rolling Stones zablokoval on-line předprodej

foto Britská skupina The Rolling Stones vystoupí 4. července 2018 v Praze na letišti v Letňanech. Na snímku zleva Ronnie Wood, Mick Jagger, Charlie Watts a Keith Richards.

Praha - Zájem o vstupenky na pražský koncert Rolling Stones zablokoval on-line předprodej, který byl na stránkách www.rollingstones.cz zahájen dnes v 10:00. Krátce po spuštění předprodeje byli zájemci o vstupenky přesměrování na stránky jediného oficiálního prodejce ticketpro, kde byli vyzváni, aby počkali 20 minut až dvě hodiny ve frontě.

Zájem o vstupenky pořadatele nezaskočil. "Jedná se o turné No Filter, které je po celém světě vyprodané a zájem o pražský koncert je i v zahraničí," uvedl za agenturu Echo Promotion Petr Novák.

Organizátoři akce počítají v areálu v Letňanech s maximální kapacitou 85.000 diváků. Zatím nejvíce jich tam dorazilo v roce 2016 na koncert AC/DC, který sledovalo 60.000 fanoušků. Rolling Stones drží návštěvnický rekord koncertu v ČR, když 5. srpna 1995 dorazilo na jejich vystoupení na bývalý spartakiádní stadion na Strahově 130.000 lidí.

Pořadatelé koncertu, který se uskuteční 4. července, varují před neoficiálními prodejci vstupenek. Doporučují kupovat lístky pouze on-line přes stránky www.rollingstones.cz a ticketpro. Majitelé nepřenosných lístků zakoupených u jiných předprodejců mohou mít při vstupu do areálu problémy.

Oficiální prodejci prodávají vstupenky ke stání za 1990 korun, stání před pódiem za 4590 korun, tribuny k sezení za 4990 korun a nejvíce lukrativní místa k sezení za 9990 korun. Neoficiální předprodejci ceny průběžně mění, ale například přes stránky viagogo.com lze zakoupit vstupenky ke stání za cenu kolem 4500 korun, na stubhub.cz nabízejí stání u pódia až za 15.000 korun. Přeprodávat vstupenky i za několikanásobek pořizovací ceny neodporuje zákonu. Oficiální prodejci ale před nákupem přeprodávaných vstupenek varují, stejně jako policie a Česká obchodní inspekce.

Koncert Rolling Stones v Praze bude kompletně bezhotovostní (cashless). Návštěvníci obdrží RFID náramek, který bude zároveň vstupenkou na koncert a do zakoupených zón. Zároveň bude sloužit jako digitální peněženka k nákupům občerstvení. Náramek bude návštěvníkům doručený poštou měsíc před termínem koncertu. Podobný bezhotovostní systém, při němž si zákazník nabije náramek zvolenou částkou, fungoval již v Letňanech před dvěma lety na koncertu AC/DC. Umožnil rychlé placení u všech stánků s občerstvením, u prodejců piva nebo u stánků s upomínkovými předměty. Někteří lidé si však stěžovali na to, že nevyužitou předplacenou částku nedostali zpět hned na místě a museli o ni žádat přes internet.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je čtvrtek 20. září 2018

Očekáváme v 11:00 25°C

Celá předpověď