Zadina kvůli slepému střevu přijde o zbytek sezony NHL a nejspíš i o MS

foto Utkání NHL Calgary - Detroit. V pozadí hokejista Christopher Tanev z Calgary Flames a v popředí Filip Zadina z Detroit Red Wings. 

Detroit (USA) - Hokejový útočník Filip Zadina z Detroitu je po operaci slepého střeva. Sezona v NHL pro něj skončila a pravděpodobně přijde i o květnové mistrovství světa.

O zdravotních problémech českého křídla informoval trenér Jeff Blashill po sobotní prohře 2:7 s Pittsburghem. "Měl zánět slepého střeva a už mu ho vyoperovali. Vše proběhlo dobře, měl by být zcela v pořádku, ale minimálně týden bude mimo," uvedl.

Zadina, jenž se po sezoně stane takzvaným chráněným volným hráčem, kvůli operaci s největší pravděpodobností přijde o start na mistrovství světa. Šampionát ve Finsku odstartuje 13. května.

Česká reprezentace jména posil z NHL oznámí až na konci příštího týdne po skončení základní části. Manažer národního týmu Petr Nedvěd už ale dříve uvedl, že Zadina byl jedním ze zámořských hráčů, s nimiž se domluvil.

Dvaadvacetiletý Zadina v probíhajícím ročníku za Detroit, který je již bez šance na play off, odehrál 74 zápasů s bilancí deset branek a 14 přihrávek. Celkem během čtyř sezon v zámoří nastoupil k 160 utkáním a nasbíral 25 gólů a 36 asistencí.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je úterý 4. října 2022

Očekáváme v 9:00 13°C

Celá předpověď