Začíná projekt na podporu středočeských žen v podnikání

foto Mladá žena, dívka, asistentka, sekretářka, pracovní stůl, počítač, notebook, dokumenty, papíry, šanony, stohy, kancelářský papír - ilustrační foto

Další z projektů, financovaných ze sociálního fondu EU a zaměřených na rovné příležitosti a vzdělávání žen zahajuje společnost Odyssey Network. Profi žena – střední Čechy nabídne rozvojové kurzy, workshopy a konzultace ženám ze Středočeského kraje, které podnikají jako OSVČ nebo chtějí s podnikáním začít.

Projekt zahrnuje celkem 16 jednodenních a dvoudenních kurzů, doplněných o odborné konzultace a workshopy. Pilotní kurzy byly realizovány od září 2012. Další kurzy budou probíhat v minimálně třech opakováních od současnosti do června 2014. Středočeské OSVČ budou moci vybírat z témat, jako je daňová evidence, ženský leadership, prodejní, komunikační a prezentační dovednosti, asertivita, internetový marketing nebo zvyšování pracovního výkonu. V jednodenní formě nebude chybět ani time management, emoční inteligence, základy koučování, intuice a kreativita, focusing, nebo zvládání stresu.

„PROFI ŽENA – střední Čechy navazuje na projekty PROFI ŽENA I a II, jimiž za poslední čtyři roky úspěšně prošla téměř tisícovka pražských OSVČ a zaměstnankyň mikropodniků,“ říká projektová manažerka Martina Zápotocká. „Systém vzdělávání je navržen tak, aby reflektoval specifické potřeby účastnic, propojoval odborné znalosti s měkkými dovednostmi a podporoval sdílení zkušeností a vzájemnou podporu a motivaci v ženské komunitě,“ dodává.

Globálním cílem projektu je přispět ke zlepšení situace žen na trhu práce. Projekt se specificky soustředí na podporu zahájení a rozvoj samostatně výdělečné činnosti pro ženy, které plánují začít podnikat a pro ženy, které již samostatně výdělečnou činnost vykonávají.

PROFI ŽENA – střední Čechy je komplexní a systematický vzdělávací projekt určený ženám, které podnikají jako OSVČ ve Středočeském kraji nebo mají zájem o zahájení své živnosti s bydlištěm na území Středočeského kraje. Financování je zajištěno z prostředků Evropského sociálního fondu (ESF) v rámci Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost (OPLZZ). Další informace o projektu na www.profizena.cz.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je pondělí 20. května 2019

Očekáváme v 15:00 17°C

Celá předpověď