Začíná osmý ročník konference Digitální Česko

foto Ilustrační foto - Ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš vystoupil na tiskové konferenci ke spuštění programu Nájemní bydlení a dalším krokům k dostupnému bydlení, 24. dubna 2023, Praha.

Praha - Začíná osmý ročník mezinárodní konference Digitální Česko 2023. Vystoupí šest desítek řečníků, mezi nimi politici, vědci nebo zástupci významných firem. Tématy budou například digitální ekonomická revoluce, vzestup umělé inteligence, elektronické zdravotnictví nebo kybernetická bezpečnost. Uvedli to organizátoři z Institutu pro politiku a společnost.

O digitalizaci na konferenci bude hovořit například zakladatelka a prezidentka Institutu pro studium války Kimberly Kagan z USA, výkonný ředitel Agentury Evropské unie pro vesmírný program Rodrigo da Costa, ministr pro digitální transformaci Ukrajiny Mykhailo Fedorov, eurokomisař pro spravedlnost Didier Reynders nebo český místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti).

Mezi řečníky z ČR budou i místopředseda Poslanecké sněmovny Karel Havlíček (ANO), ředitel Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost Lukáš Kintr nebo zakladatelka a výkonná ředitelka skupiny Packeta Group Simona Kijonková.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je středa 31. května 2023

Očekáváme v 19:00 20°C

Celá předpověď