Začíná meteorologická zima, po pátečním ochlazení se oteplí

foto Deštivé počasí v zimní Praze - ilustrační foto.

Praha - S příchodem meteorologické zimy se v Česku v pátek ochladí. V noci mohou teploty klesnout k minus pěti stupňům Celsia a nejvyšší denní teploty se budou pohybovat kolem nuly. Po krátkém ochlazení se ale o víkendu oteplí a v neděli mohou teploměry přes den naměřit až sedm stupňů. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

"Dnes začíná meteorologická zima a startuje se sněhovou pokrývkou jen v nejvyšších partiích hor," uvedl ČHMÚ na twitteru.

Sněžit by místy mohlo v pátek, kdy se v Česku ochladí. Nejnižší noční teploty klesnou na minus jeden až minus pět, přes den budou nejvýše mezi minus jedním a plus třemi stupni. Ochlazení ale nepotrvá dlouho, o víkendu se opět mírně oteplí.

V sobotu meteorologové očekávají převážně zataženo, sněžení jen ojediněle. V noci bude mezi plus jedním a minus třemi stupni, nejvyšší denní teploty budou od nuly do čtyř stupňů.

V neděli bude ještě o dva až tři stupně tepleji. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi plus třemi a minus jedním stupněm, přes den vystoupají na tři až sedm stupňů. Bude opět převážně zataženo, ojediněle může mrholit a padat slabý déšť se sněhem. V polohách nad 800 metrů to budou srážky sněhové.

Podobné počasí jako v neděli meteorologové očekávají i na začátku příštího týdne.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

0°C

Dnes je pátek 27. ledna 2023

Očekáváme v 9:00 -1°C

Celá předpověď