Začíná klání elektromobilů

foto Archivní foto z akce Czech New Energies Rallye 2019 - soutěžní vozy zaparkované v uzavřeném parkovišti.

Akční přehlídkou velké části současně prodávaných elektromobilů se stane již devátý ročník Czech New Energies Rallye 2021, která se koná v pátek a v sobotu 21.a 22. května v Českém Krumlově a jeho okolí.

Mezi přihlášenými vozidly tak figuruje například Škoda Enyaq iV, supervýkonné Audi e-tron GT RS, také korejská elektrická SUV Kia e-Niro či Hyundai Kona Electric. Rovněž také Peugeoty e-208, a e-2008, Jaguar I-Pace, Opel Corsa e, Volkswagen ID.3, Mazda MX-30 a další.

Během dvou etap posádky musí při testech pravidelnosti ujet téměř čtyři stovky kilometrů. Na rozdíl od minulých let musí letos absolvovat celou trasu jedné etapy (po oba dva dny 191 kilometrů) bez průběžného dobíjení.

Vítězem se stane ta posádka, která se nejlépe umístí v hodnocení dosažené spotřeby a současně získá co nejnižší počet trestných bodů za odchylky od stanovené průměrné rychlosti na desítkách tajných měřících bodů. Současně také získá mistrovské body do světového seriálu FIA E-Regularity Cup, jehož je českokrumlovský podnik součástí. Následující závody seriálu se budou konat například v Portugalsku, na Islandu, ve Slovinsku a rovněž v Monte Carlu.

Přestože se budou posádky pohybovat na stejných silnicích, na kterých obvykle ve stejném termínu probíhají rychlostní zkoušky Rallye Český Krumlov, nesmí překračovat rychlost stanovenou příslušnými dopravním značením.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je úterý 9. srpna 2022

Očekáváme v 17:00 24°C

Celá předpověď