Začíná kampaň Kniha ti sluší, součást Světového dne knihy

foto Knihovna - ilustrační foto.

Praha - Začíná kampaň Kniha ti sluší iniciovaná Svazem českých knihkupců a nakladatelů (SČKN), která je součástí Světového dne knihy a autorských práv. Týden od 23. do 29. dubna tak bude patřit knižním akcím, jejichž kompletní přehled se nachází na www.knihatislusi.cz. Tváří kampaně je youtuber Kovy. Stejně jako v minulých letech zůstává hlavním cílem kampaně podpora a propagace české knižní kultury.

"Nestačí jen naříkat, že se nečte, ale je třeba připomínat, že se čte a objevit se někde s knihou neznamená nic zastaralého," uvedl uvedl předseda pořádajícího SČNK Martin Vopěnka.

Do kampaně se opět zapojí nakladatelé, autoři, knihkupectví a také knihovny po celé České republice. Letošní ročník akcentuje třeba i problematiku autorských práv: proč je důležité knihy a jejich autory chránit či jakým způsobem se autorské právo dotýká každého z nás. SČKN pod sloganem Kniha ti sluší prezentuje knihu jako moderní, trendy předmět, který díky svému obsahu může být člověku společníkem ve všech životních situacích.

Tváří letošního ročníku kampaně Kniha ti sluší se stal oblíbený youtuber Kovy, který je sám autorem úspěšné knihy. "Jelikož moje maminka pracovala v knihkupectví, vyrůstal jsem doslova obklopen knihami a lidmi, kteří je milují. Už od dětství mě knihy fascinují, protože je beru jako portál do nového světa a jsem si jistý, že mi neuvěřitelně pomohly s rozvíjením fantazie, kterou dnes pravidelně vybíjím ve svých videích. Čtení je pro mě cestou úniku z reality, rozvíjení osobnosti, vzdělávání se nebo jednoduchým odreagováním," uvedl Kovy.

Světový den knihy se slaví od roku 1995 pravidelně ve více než 100 zemích světa.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je pátek 22. února 2019

Očekáváme v 13:00 6°C

Celá předpověď