Začaly práce na zpevnění sesuvu pod tratí u Dalovic

foto Ministr dopravy v demisi Dan Ťok (uprostřed) si 16. dubna 2018 prohlédl železniční trať u Dalovic na Karlovarsku, kterou poškodil sesuv půdy pod kolejemi. Vlevo jeho Ťokův poradce Igor Snopek, vpravo ředitel SŽDC Jiří Svoboda.

Karlovy Vary - Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) chce do týdne obnovit provoz alespoň na jedné koleji na trati Cheb - Klášterec n/O u Dalovic, kde se v sobotu sesunul násep pod kolejemi. Předpokládá náklady v milionech korun. Dnes začaly práce na stabilizaci sesunutého svahu, řekla ČTK mluvčí SŽDC Kateřina Šubová.

Na trati Cheb - Klášterec nad Ohří od soboty nejezdí vlaky kvůli sesuvu tzv. železničního spodku v úseku Hájek - Dalovice (na snímku z 15. dubna 2018). Traťmistr zjistil v místě ještě před sesuvem závadu, a proto se podařilo vlaky zastavit včas. Nahradila je autobusová doprava. Jak dlouho bude úsek uzavřený, bude jasné až v pondělí, řekla dnes ČTK mluvčí Správy železniční dopravní cesty Kateřina Šubová. "Přímo na místě již pracuje odborná firma, která bude v nejbližších dnech zajišťovat stabilizaci svahu pod první traťovou kolejí. Termín obnovení provozu budeme s postupem prací aktualizovat. Práce na zpevnění podloží pod uvedenou méně poškozenou kolejí si vyžádají náklady v jednotkách milionů korun," uvedla Šubová.

Následně se práce zaměří na druhou kolej, která je výrazně poškozena sesuvem. "Příprava opravy a samotné práce na trati budou časově výrazně náročnější, náklady předpokládáme v desítkách milionů," dodala mluvčí.

"V současné době analyzujeme celý stav a hledáme důvod, proč se celý svah dal do pohybu," uvedl generální ředitel SŽDC Jiří Svoboda Dodal, že se musí nejdříve rozhodnout o způsobu sanace nestabilního podloží a poté oprav jednotlivých částí svršku. Cílem bude v první řadě zprovoznit alespoň jednu kolej.

Ministr dopravy v demisi Dan Ťok si 16. dubna 2018 prohlédl železniční trať u Dalovic na Karlovarsku, kterou poškodil sesuv půdy pod kolejemi. Podle ministra dopravy v demisi Dana Ťoka (za ANO) se zatím nebudou přijímat mimořádná opatření na jiných tratích. "Musíme zjistit, jestli je to věc naprosto unikátní, nebo je to věc, která se může stát i jinde. Pak to budeme kontrolovat," řekl dnes ministr ČTK na místě sesuvu.

V sobotu vznikla v úseku mezi Dalovicemi a Hájkem závada na trati. Traťmistr pro jistotu zastavil provoz nejprve na jedné a pak i na druhé koleji. Krátce nato se svah pod jednou kolejí sesunul a kolej zůstala zkroucená ve vzduchu.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je pondělí 15. října 2018

Očekáváme v 23:00 14°C

Celá předpověď