Začalo hlasování o cenách Žebřík, výsledky vyhlásí 13. března

foto Ilustrační foto - Vyhlášení hudebních cen Žebřík, 8. března 2019 v Plzni. Skupina roku Monkey Business.

Praha - Hlasování hudebních příznivců na internetových stránkách zahájilo 28. ročník ceny Žebřík. Výsledky organizátoři vyhlásí 13. března v plzeňském areálu DEPO2015. O vítězích v deseti kategoriích se bude rozhodovat v lednu a únoru. Během ceremoniálu vystoupí Monkey Business, Mňága a Žďorp, Marpo & TroubleGang, Michal Prokop s Framus Five či John Wolfhooker. ČTK o tom dnes informoval ředitel cen Žebřík Jarda Hudec.

Z lednového hlasování vzejde pět nominovaných v každé z deseti kategorií. O konečných výsledcích se rozhodne ve druhém kole, které potrvá do 29. února. V průběhu šestihodinové show budou 13. března odměněni tři nejlepší interpreti nebo kapely v každé kategorii. Vítězové obdrží bronzové sošky z dílny sochaře Václava Česáka. Loni se hlasování zúčastnilo zhruba 10.000 fanoušků.

"Jsme rádi, že po delší době na Žebříku zahrají Monkey Business, Marpo s TroubleGangem i Mňága a Žďorp, jejichž poslední alba patří k tomu nejlepšímu na naší hudební scéně a koncerty těchto kapel bývají strhující. Velkou ctí pro nás bude rovněž hostit vystoupení Michala Prokop s legendárními Framus Five," uvedl Hudec.

V loňské anketě Žebřík si nejvíce cen odnesli Tomáš Klus, Marpo a skupiny Lucie a Monkey Business. Zpěvákem roku se stal Marek Ztracený, zpěvačkou roku se v hlasování veřejnosti stala Barbora Poláková. Kapelou roku byli zvoleni Monkey Business. Nejlepší videoklip Zlatíčka podle hlasujících natočil Kapitán Demo. Speciální cenu pořádajícího magazínu iReport převzal Vladimír Mišík.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je pondělí 13. července 2020

Očekáváme v 13:00 22°C

Celá předpověď