Za úspěšným "blackjackem" Kordových je rodinný recept

foto Americká golfistka Nelly Kordová se raduje z vítězství na ženském turnaji Australian Open.

Boca Raton (USA) - Bývalý tenista Petr Korda o víkendu skoro nespal. Na dálku z Floridy sledoval své děti, především pak dceru Nelly, která zvítězila na golfovém Australian Open, čímž zkompletovala takzvaný "Korda Slam."

Vedle Kordy a jeho dcery Nelly se na australském území dočkaly titulů i další dvě jeho děti. Starší dcera Jessica slavila v Austrálii před sedmi lety také triumf na LPGA a syn Sebastian loni vyhrál juniorku na tenisovém Australian Open. "Uchováme si to s láskou v paměti po zbytek života," řekl Korda agentuře Reuters.

Petr Korda sleduje trénink českého reprezentanta Radka Štěpánka na prvním tréninku českého týmu před semifinále tenisového Davisova poháru ČR-Argentina 9. září 2013 v Praze. Kordův triumf na tenisovém Australian Open dělí od nedělní výhry Nelly přesně jednadvacet let. "Je to velice unikátní věc, jako Blackjack," přirovnal Korda situaci k oblíbené karetní hře v Česku zvané Oko bere, v které je třeba dosáhnout součtu jednadvacet.

Cestu dvacetileté Nelly sledoval na dálku. "Z osmačtyřiceti hodin jsem spal tak dvě," řekl Korda. Zároveň hltal skóre syna Sebastiana ve finále turnaje v Turecku dotovaného částkou 15 tisíc dolarů. "Prohrál 3:6 ve třetím setu, ale je to skvělý výsledek," řekl někdejší druhý hráč světa, jehož syn je aktuálně na 520. místě žebříčku.

Korda stejně jako předloni pro česká média i nyní opakoval, že s manželkou Reginou, bývalou 26. tenistkou světa, na děti netlačili. "Učili jsme je všechny možné sporty. Jessica si vybrala golf, Nelly to měla jednodušší a šla v jejích šlépějích. Navzájem se motivují, ale když se jedné nedaří, trápí to i tu druhou."

V poslední době se Korda hodně snaží pomoci osmnáctiletému Sebastianovi s přechodem z juniorů mezi muže. "Když máte malého ptáčka, snažíte se mu pomoct vyletět z hnízda. Nepotřebuje moji pozornost, ale čas," řekl Korda.

Úspěch rodiny je evidentní. Rodiče jsou podle slov Kordy dětem vždy k dispozici, nenutí jim ale své rady za každou cenu. "Zodpovíme každou otázku, když potřebují. Nakonec tomu říkám rodinný recept," řekl jednapadesátiletý Korda.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je úterý 20. srpna 2019

Očekáváme v 1:00 16°C

Celá předpověď