Za poslední týden spáchalo osm francouzských policistů sebevraždu

foto Vůz francouzské policie - ilustrační foto.

Paříž - Osm francouzských policistů spáchalo za poslední týden sebevraždu. Od začátku roku tak stoupl počet příslušníků francouzské policie a četnictva, kteří si sami vzali život, na šest desítek. Panují obavy, že tímto způsobem si vybírá svou daň stres z přepracování a z hrozby terorismu, napsal dnes zpravodajský server The Times.

Francouzský ministr vnitra Gérard Collomb slíbil v reakci na stoupající počet sebevražd přijetí zatím neupřesněných urgentních opatření. Letošní rok by mohl počet sebevražd francouzských policistů překonat dosavadní pochmurný rekord z roku 2014, kdy si vzalo život 85 policistů a četníků.

Policejní velitelé soudí, že hlavní příčinou sebevražd jsou patrně rodinné a osobní problémy, ale významným faktorem je i nadměrný pracovní tlak a špatné pracovní podmínky. Policisté a četníci, kteří jsou součástí ozbrojených sil, byli od roku 2014 opakovaně terčem útoků islámských teroristů.

Podle hlavního odborového svazu francouzských policistů APN byl rok 2017 "katastrofální" z hlediska dopadu na morálku policejních sil. "Neexistuje jediný důvod pro sebevraždy, ale je jasné, že neustálé pracovní přetížení, rostoucí profesionální a psychologická rizika a desocializace patří mezi faktory," uvedly odbory v prohlášení.

Francouzští policisté a četníci během posledního roku uspořádali několik protestů kvůli náročným pracovním podmínkám. Zatímco četnictvo, které střeží venkovské oblasti a menší města, je obecně uznávané, národní policie si stěžuje, že nemá podporu veřejnosti.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je čtvrtek 18. října 2018

Očekáváme v 17:00 19°C

Celá předpověď