Za marxistickou stranu se chce do německého parlamentu dostat i baronka

foto Volby v Německu. Ilustrační foto.

Berlín - Voliči z Durynska, kteří se v neděli rozhodnou dát v parlamentních volbách svůj hlas Marxisticko-leninské straně Německa (MLPD), najdou na kandidátce i velmi neobvyklé jméno. Za malé, krajně levicové uskupení totiž kandiduje členka starého šlechtického rodu.

"Zradila jsem takříkajíc svou vlastní třídu," řekla agentuře DPA 27letá Louisa, která pochází ze šlechtického rodu von Freytag-Löringhoff. O přízeň voličů se v durynském městě Gotha uchází mimo jiné s heslem "Mír chýším, válku palácům".

Strana MLPD, za kterou studentka kandiduje, prosazuje beztřídní, komunistické společenské uspořádání. Sama kandidátka s modrou krví přitom nevěří, že její strana překoná pětiprocentní hranici a dostane se do příštího Spolkového sněmu. Kampaň bere jako příležitost šířit své názory.

Také podle výroční zprávy Spolkového úřadu na ochranu ústavy (BfV), který označuje MLPD za krajně levicovou a sleduje její činnost, vnímá tato strana předvolební kampaň jako možnost šířit své myšlenky a získávat nové členy.

Parlamentní volby se v Německu budou konat v neděli. O přízeň voličů se uchází 47 stran. Podle průzkumů jich má šanci dostat se do Spolkového sněmu sedm.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

12°C

Dnes je sobota 16. října 2021

Očekáváme v 19:00 9°C

Celá předpověď