Z výstavy v Benátkách zmizely šperky za několik milionů eur

foto Z vitríny na výstavě v benátském Dóžecím paláci byly dnes odcizeny indické šperky - brož a náušnice. Jejich cena dosahuje několika milionů eur.

Benátky (Itálie) - Z vitríny na výstavě v benátském Dóžecím paláci byly dnes odcizeny indické šperky - brož a náušnice. Jejich hodnota dosahuje několika milionů eur. Loupež byla podle vyšetřovatelů pečlivě naplánována, záležitost vyšetřuje benátská prokuratura, informují italská média.

Z vitríny na výstavě v benátském Dóžecím paláci (na snímku) byly dnes odcizeny indické šperky - brož a náušnice. Jejich cena dosahuje několika milionů eur. Výstava Poklady Mughalů a mahárádžů Italům poprvé představila 270 indických šperků z období od 16. do 20. století a klenotů, které se jimi inspirovaly. Exponáty pocházejí ze sbírky katarského šajcha Hamada bin Abdalláha Sáního, jemuž se za pozoruhodně krátkou dobu podařilo nashromáždit nejdůležitější soukromou kolekci indických historických šperků.

Z vitríny na výstavě v benátském Dóžecím paláci byly dnes odcizeny indické šperky - brož a náušnice. Jejich cena dosahuje několika milionů eur. "Bezpochyby máme co do činění s profesionály," řekl agentuře ANSA šéf benátské policie Vito Gagliardi. Zlodějům se podle něj podařilo zpozdit alarm. Na místě byli nejméně dva pachatelé - zatímco jeden hlídal, druhý otevřel vitrínu a vzal z ní brož a náušnice. Když se pak spustil alarm, policie palác uzavřela. Mezitím se však lupičům podařilo utéct. Policie má za to, že lupiči patří k rozsáhlejší skupině.

Hodnota zmizelých šperků vyrobených ze zlata, platiny a diamantů byla sice při proclení stanovena na několik desítek tisíc eur, jejich reálná cena se ale pohybuje v řádu milionů. Nebude je ale snadné prodat na černém trhu, jsou totiž příliš známé. Vyšetřovatelé si spíše myslí, že pachatelé jednotlivé drahé kameny ze šperků vyjmou a prodají zvlášť.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

11°C

Dnes je úterý 23. října 2018

Očekáváme v 3:00 5°C

Celá předpověď