Z Volkswagenu Aero bude nakonec ID.7

foto PR - Volkswagen ID.7

Automobilka Volkswagen na veletrhu CES v Las Vegas vystaví maskovaný exemplář své první elektrické limuzíny. Název konceptu tohoto vozu se pro vůz vyráběný sériově změní z ID. Aero na ID.7.

Fotogalerie

Volkswagen zatím neuvedl příliš mnoho technických dat. Ví se zatím jen to, že dojezd by měl být sedm stovek kilometrů a rozvor dosahuje hodnoty 2,97 metru.

Zatímco exteriér je zatím patrný jen v hrubých rysech, palubní desku již značka odhalila kompletně. Její dominantou je na šířku orientovaný centrální displej s úhlopříčkou 38 centimetrů.

Na něm budou za všech okolností viditelné ikony, díky nimž lze po dotyku na ně ovládat jednotlivé funkce klimatizačního systému.

Klasický přístrojový štít je naopak minimalizován, neboť v sériové výbavě automobil dostane head-up displej s rozšířenou realitou.

Ve voze má být příkladně postaráno o tepelnou pohodu cestujících. Například díky tomu, že ještě před tím, než řidič otevře dveře, spustí se klimatizace nebo topení.

Navíc inteligentní ventilační výdechy budou umět nasměrovat proud vzduchu žádoucím směrem.

Jednou ze zajímavostí představeného vozu je také speciální maskovací lak. Ten se skládá z celkem 40 vrstev, z něhož část je vodivých a část nevodivých. Celkem 22 ploch pod lakem je elektricky napájeno. Kvůli tomu pak povrch vozu svítí.

Ke kompletnímu odhalení ID.7 má dojít v průběhu letošního jara.

 Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

21°C

Dnes je pondělí 25. září 2023

Očekáváme v 21:00 14°C

Celá předpověď