Z Toyoty bZ4X můžou za jízdy odpadnout kola

foto PR - Toyota bZ4X

Krátce po spuštění sériové výroby a zahájení prodejů také na evropském kontinentu žádá automobilka Toyota zákazníky, aby raději nevyjížděli se svým elektromobilem bZ4X. Ten je úplnou novinkou. Teprve nedávno si jej mohli vyzkoušet motorističtí novináři, mezi kterými byl také redaktor portálu Autonaelektřinu. První dojmy jsme přinesli v tomto článku: https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/vyzkouseli-jsme-prvni-elektromobil-toyoty-moc-chyb-najit-nelze/2218716.

Největší světová automobilka chce díky zveřejněnému varování zamezit hrozícím vážným nehodám. K těm by totiž při souhře nešťastných okolností mohlo vést povolení šroubů spojujících kola vozu s takzvaným „nábojem“. Šrouby se můžou uvolnit například při průjezdech ostrých zatáček nebo během opakovaného intenzivního brzdění.

Do současné doby Toyota dodala zákazníkům na celém světě jen prvních 2700 kusů. Drtivá většina (zhruba 2200) jich jezdí v Evropě, přibližně desetina pak v USA a zbytek v Japonsku a dalších asijských zemích.

Toyota podle vydaného prohlášení zatím nesvolává auta do servisů a zkoumá příčiny a možnosti nápravy tohoto jevu.

Model bZ4X je vůbec prvním bateriovým elektromobilem této značky. Již dříve ovšem uvedla do prodeje model Mirai, který pohání rovněž elektřina. Ovšem v tomto případě vyrobená přímo na palubě ve vodíkových palivových článcích.

Toyota chce do roku 2030 prodat na celém světě 3,5 milionu elektromobilů. V té době už bude nabízet celkem 30 různých vozidel s tímto pohonem.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je čtvrtek 28. září 2023

Očekáváme v 21:00 15°C

Celá předpověď