Z pražského Staroměstského náměstí zmizel vánoční strom

foto Dělníci odstraňovali 10. ledna 2022 vánoční smrk z pražského Staroměstského náměstí.

Praha - Městská firma Technologie hlavního města Prahy (THMP) dnes odstranila vánoční smrk, který od konce listopadu stál na pražském Staroměstském náměstí. Jeho kmen poputuje na pilu a vyrobené fošny poté truhlářským učňům Střední odborná školy Jarov, kteří z nich vyrobí nábytek pro městské organizace. Větve zpestří jídelníček zvířat v trojské zoo. ČTK to na místě řekl radní Prahy Jan Chabr (TOP 09).

Fotogalerie

"V pátek se začalo s odstrojováním vánočních ozdob, dneska se rozřezávají větve a následně se sundá i kmen," řekl radní. Dodal, že kmen poté zamíří do pily v obci Sibřina východně od metropole. Nábytek, který následně učni ze dřeva vyrobí, podle radního zamíří podle potřeby do dětského domova nebo zařízení pro seniory. Stejně se stromem město naložilo i loni.

Asi 22 metrů vysoký smrk THMP s pomocí jeřábu položila na zem, následovalo ořezání větví a rozdělení kmene na menší části. O zhruba dva dny trvající odstrojení asi 280 ozdob a šestikilometrového světelného řetězu se před tím podle informací firmy postaraly dvě posádky elektromontérů.

Letošní vánoční strom pocházel ze soukromé zahrady v Dolní Černé Studnici na Jablonecku. Kvůli nařízení bývalé vlády se letos na Staroměstském náměstí nekonaly tradiční vánoční trhy, což kritizovala pořádající firma Taiko i zástupci vedení města. O vánoční výzdobu náměstí se každoročně stará Taiko, které si na instalaci stromu najímá THMP. Podle Chabra nebude městská společnost jako kompenzaci letos svoje služby účtovat.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je čtvrtek 19. května 2022

Očekáváme v 21:00 21°C

Celá předpověď