Z Prahy se bude v zimě pravidelně létat do 112 míst, 11 je nových

foto Letiště Václava Havla v Praze-Ruzyni. Ilustrační foto.

Praha - Od neděle bude mít Letiště Praha podle nového zimního letového řádu pravidelné spojení do 112 míst, což je o osm více než ve stejném období loňského roku. Mezi 11 novými zimními destinacemi jsou čínský Si-an, katarské Dauhá nebo Krakov. ČTK to sdělila mluvčí Letiště Praha Marika Janoušková.

Z Letiště Václava Havla Praha se bude podle zimního letového řádu létat do 41 zemí. Linky pro cestující bude provozovat 56 leteckých společností, celkem bude z Prahy létat 61 aerolinek. "V následujících měsících nabídneme nejen spojení do 11 nových destinací, ale v porovnání s předchozí zimou přivítáme pět nových dopravců v osobní přepravě," uvedl předseda představenstva Letiště Praha Václav Řehoř.

Zemí s největším počtem míst s pravidelným spojením z Prahy bude Velká Británie, 15 nabízených destinací je tři více než v loňské zimě. Následuje Rusko s deseti destinacemi a Španělsko, Itálie a Francie s devíti místy. Nově se na seznamu zemí objeví Island s linkou do Keflavíku a Gruzie s Tbilisi.

Nejvíce letů za den bude v zimě směřovat do Londýna, bude jich až 13. Mezi další vytížené destinace bude patřit Moskva s až devíti lety denně, následovaná Paříží, Amsterdamem a Frankfurtem s až sedmi spojeními za den.

Poprvé budou lety z Prahy směřovat na všechna mezinárodní londýnská letiště. "Stane se tak díky nově otevřené lince na letiště Londýn/City obsluhované šestkrát týdně společností BA Cityflyer, dceřinou firmou British Airways," podotkla Janoušková. Nové bude také spojení na další londýnské letiště Southend, společnost Flybe ho zavedla letos v květnu.

Spojení s Velkou Británií posílí i irský Ryanair, který bude nabízet lety do Liverpoolu. "Mimo to zahájí irský nízkonákladový dopravce osm nových linek z Prahy, a to včetně nové destinace Krakov," uvedla mluvčí. Mezi dálkovými linkami se v zimě poprvé objeví čínský Si-an známý díky terakotové armádě. Pokračovat bude spojení do katarského Dauhá, zavedené v létě, které nabízí přestupy na další linky do Asie a Austrálie.

V zimní nabídce pravidelných letů přibudou dál ruský Kaliningrad, dánský Aarhus či izraelský Ejlat. Charterové lety pro dovolenkáře budou směřovat i do exotičtějších destinací, jako jsou Keňa, Kapverdské ostrovy, Omán, Dominikánská republika, Kuba nebo Vietnam.

Zimní letový řád bude platit do 24. března.

Nové destinace v pravidelné osobní přepravě podle zimního letového řádu Letiště Praha:

Aarhus (České aerolinie) Liverpool (Ryanair)
Dauhá (Qatar Airways) Londýn/City (BA Cityflyer/British Airways)
Ejlat (Wizz Air) Londýn/Southend (Flybe)
Kaliningrad (Rusline) Si-an (China Eastern Airlines)
Krakov (Ryanair) Tbilisi (Georgian Airways)
Keflavík (Wizz Air)    

Zdroj: Letiště Praha

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je pondělí 24. září 2018

Očekáváme v 5:00 9°C

Celá předpověď