Kanoista Fuksa a kajakářka Paloudová na MS postoupili přímo do finále kilometru

foto Ilustrační foto - Letní olympijské hry Tokio 2020, 7. srpna 2021. Rychlostní kanoistika, C1 1000 m muži, finále. Martin Fuksa z ČR.

Kodaň - Kanoista Martin Fuksa postoupil do finále mistrovství světa na 1000 metrů. Rozjížďku díky výbornému závěru vyhrál a získal jedinou přímou postupovou pozici. Nemusí tak odpoledne absolvovat semifinále. Tomu se vyhnula také kajakářka Anežka Paloudová, které k tomu stačilo třetí místo v rozjížďce.

Letošní dvojnásobný mistr Evropy a pátý muž olympijského závodu Fuksa po hrách v Tokiu pracoval na rychlosti, ale ani v rozjížďce neodstartoval nejlépe. Němec Conrad Scheibner v polovině trati vedl před českým reprezentantem o více než sekundu. Zhruba 300 metrů před cílem ale Fuksa mohutně nastoupil a jeho útok byl zničující. Dostal se výrazně před Scheibnera, který pak viditelně šetřil síly na semifinále. Ani Fuksa nemusel jet poslední metry naplno.

Paloudová dojela ve druhé rozjížďce za Maďarkou Alidou Gaszovou a Britkou Lizzie Broughtonovou a s přehledem uhájila postupovou třetí pozici. Stejně jako Fuksa se tak může těšit na sobotní finále.

V dobré formě se ukázal také čtyřkajak, do něhož společně s Jakubem Špicarem, Danielem Havlem a Janem Vorlem usedl bronzový olympijský medailista z deblkajaku Radek Šlouf. Česká posádka výborně zvládla především druhou polovinu rozjížďky na 500 metrů a předčili ji jen Maďaři s olympijským šampionem ze singlkajaku Bálintem Kopaszem. Od přímého postupu Česko dělilo 27 setin sekundy. Semifinále je čeká v pátek.

Blízko k postupu měl na dvoustovce deblkajak Štěpánka Sobíšková, Barbora Galádová, který dojel čtvrtý se ztrátou osmnácti setin na postupovou třetí příčku. Na pětistovce pak byly v rozjížďce páté a rovněž je čeká semifinále. Semifinále pojedou i kajakář Jakub Zavřel na kilometru, kanoistka Denisa Řáhová na pětistovce, deblkanoe Martina Malíková, Jana Zetek na 500 metů a deblkajak Tomáš Sobíšek, Jakub Brabec na kilometru.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je čtvrtek 16. září 2021

Očekáváme v 19:00 18°C

Celá předpověď