Z boje o MS vypadlo 12 hokejistů, přibyli Kundrátek, Musil, Moravčík a Chlapík

foto Obránci David Musil (vlevo) a Tomáš Kundrátek 31. ledna 2022 v Praze na tréninku české hokejové reprezentace před olympijským turnajem v Pekingu.

Ostrava - Hokejovou reprezentaci, která se připravuje na mistrovství světa ve Finsku, posílí čtveřice finalistů extraligy - obránci Tomáš Kundrátek s Davidem Musilem z Třince a Michal Moravčík s útočníkem Filipem Chlapíkem ze Sparty.

Do finální fáze přípravy se naopak po dnešních škrtech nezapojí brankář Petr Kváča, obránci Vojtěch Budík, Jakub Jeřábek, Lukáš Kaňák, Richard Nedomlel a Libor Šulák a útočníci Ondřej Beránek, Petr Fridrich, Jan Hladonik, Adam Klapka, Pavel Kousal a Patrik Zdráhal. Po skončení Českých her, kde tým obhájil loňské prvenství, rozhodli o změnách hlavní kouč Kari Jalonen a generální manažer národního týmu Petr Nedvěd.

Všichni čtyři nově pozvaní hráči by se měli připojit ještě před středečním odletem na Švédské hokejové hry, kde by měl do zápasů zasáhnout už i útočník David Krejčí, jenž po domluvě s vedením týmu s mužstvem v Ostravě jen trénoval.

Již v sobotu byly potvrzeny pozvánky pro hráče z NHL. Před odletem se tak připojí rovněž brankář Karel Vejmelka z Arizony, obránce Filip Hronek a útočníci Jakub Vrána (oba Detroit), Dominik Simon (Anaheim) a Dmitrij Jaškin (Arizona). Bek Radim Šimek a útočník Tomáš Hertl shodně ze San Jose dorazí za týmem rovnou do Stockholmu.

"Jsme domluveni, že by všichni měli zasáhnout - stejně jako posily z NHL - už do zápasů ve Stockholmu," řekl generální manažer českého výběru Nedvěd. "Oslovili jsme i Vladimíra Sobotku, který se ale omluvil kvůli zraněnému zápěstí, se kterým dohrával finále play off," vysvětlil Nedvěd.

Přiznal také, že nebylo snadné ukázat na ty, pro něž boj o nominaci skončil. "Bylo to pro nás hodně těžké rozhodování. Zvláště po tak povedeném turnaji v Ostravě. Ale i to k hokeji patří. Všem dvanácti hráčům moc děkujeme za to, jak všechny tréninky a zápasy odmakali," ocenil Nedvěd.

Informoval také o tom, že z důvodu zranění se nakonec nemůže k týmu připojit dříve avizovaná posila - obránce Ronald Knot, jenž odehrál sezonu v Nižněkamsku v KHL. Na soupisce národního týmu tak aktuálně figurují tři brankáři, 10 obránců a 16 útočníků.

Mužstvo čeká v příštím týdnu generálka na mistrovství světa v podobě Švédských her. Utká se postupně s domácími Švédy, Finy a nakonec se Švýcary, kteří na závěrečném podniku série Euro Hockey Tour nahradí Rusy.

Nominace českých hokejistů na Švédské hry ve Stockholmu

(5. až 8. května):

Brankáři: Štěpán Lukeš (Karlovy Vary), Marek Langhamer (Ilves Tampere/Fin.), Karel Vejmelka (Arizona/NHL),

obránci: Tomáš Kundrátek, David Musil (oba Třinec), David Jiříček (Plzeň), Michal Moravčík (Sparta), Michal Jordán (Chabarovsk/KHL), Jakub Krejčík (Dinamo Minsk/KHL), David Sklenička (Kärpät Oulu/Fin.), Jan Ščotka (Jyväskylä/Fin.), Filip Hronek (Detroit/NHL), Radim Šimek (San Jose/NHL),

útočníci: Jiří Černoch, Jakub Flek (oba Karlovy Vary), Matěj Blümel (Pardubice), Petr Holík (Brno), Filip Chlapík (Sparta), Petr Kodýtek (Plzeň), David Krejčí (Olomouc), Roman Červenka (Rapperswil-Jona/Švýc.), Jiří Smejkal (Pelicans Lahti/Fin.), Matěj Stránský (Davos/Švýc.), Michael Špaček (Frölunda/Švéd.), Hynek Zohorna (Oskarshamn, Švéd.), Tomáš Hertl (San Jose/NHL), Dmitrij Jaškin (Arizona/NHL), Dominik Simon (Anaheim/NHL), Jakub Vrána (Detroit/NHL).

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

12°C

Dnes je sobota 1. dubna 2023

Očekáváme v 15:00 12°C

Celá předpověď