YouTube spustil v Česku hudební službu YouTube Music

foto Hudební fanoušek poslouchá ze sluchátek svou oblíbenou muziku. Ilustrační foto.

Praha - YouTube dnes v Česku spustil službu YouTube Music, která umožňuje poslouchání hudebního obsahu na pozadí, bez reklam nebo jeho stažení a pouštění offline. Službu již v některých zemích nabízí od loňského roku. Firma to dnes oznámila v tiskové zprávě. Bude konkurovat Spotify nebo Apple Music.

Výhodou mobilní i počítačové aplikace YouTube Music je rozsáhlý katalog. Posluchači v ní najdou kromě videí a oficiálních alb i remixy, unikátní živá vystoupení, covery a tisíce playlistů pro každý žánr i náladu. Díky sofistikovaným algoritmům doporučuje služba uživateli hudbu nejen podle žánru, ale i podle toho, čemu se zrovna věnuje, kde se nachází a co se právě děje ve světě. Vyhledávací algoritmy Googlu navíc zajistí, že svoje oblíbené písničky každý najde, aniž by znal jejich název nebo autora.

Verzi podporovanou reklamami mohou hudební fanoušci užívat bezplatně. S verzí YouTube Music Premium za 149 Kč za měsíc pak získají možnost poslouchat hudbu bez přerušování reklamami, mimo otevřenou aplikaci (na pozadí) a možnost stahovat videa do offline režimu pro případ špatného připojení. Až se šesti rodinnými příslušníky pak lze službu sdílet za 229 Kč měsíčně v rámci programu YouTube Music Family Plan.

Konkurenční Spotify nabízí buď bezplatně náhodné přehrávání hudby s reklamou nebo verzi Premium za 5,99 eur měsíčně, tedy asi 154 Kč, bez reklam, s offline režimem a možností přehrát jakoukoliv skladbu nebo přeskakovat v rámci playlistů. Další služba Apple Music vyjde na 149 Kč měsíčně nebo na 229 Kč pro celou rodinu. K dispozici je i studentský tarif za 69 Kč.

Ode dneška je v Česku dostupná i služba YouTube Premium, která benefity YouTube Music Premium rozšiřuje na celý obsah YouTube. Umožní tedy uživatelům poslouchat na pozadí, stahovat videa a sledovat bez reklam celý obsah platformy YouTube, nejen hudbu. Zpřístupní také pořady a filmy z dílny YouTube Originals včetně seriálů Cobra Kai, Impulse, F2 Finding Football nebo The Sidemen Show. Služba YouTube Premium měsíčně stojí 179 Kč a až se šesti rodinnými příslušníky ji lze sdílet za 269 Kč na měsíc v rámci programu YouTube Premium Family Plan.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je pondělí 19. srpna 2019

Očekáváme v 23:00 19°C

Celá předpověď