Xindl X ve Foru Karlín slavil narozeniny a křtil album hitů

foto Písničkář Ondřej Ládek vystupující pod uměleckým jménem Xindl X vystoupil 28. listopadu 2019 v Praze na koncertě s názvem Narozeninová oslava XL, na kterém oslavil své 40. narozeniny.

Praha - Písničkář Xindl X se svou skupinou dnes koncertem s názvem Narozeninová oslava XL! v pražském Foru Karlín oslavil své 40. narozeniny. Vyprodaný sál aplaudoval programu, který byl sestaven z úspěšných písní jako Anděl, Chemie, Cudzinka v tvojej zemi, Dysgrafik nebo Dřevo. V průběhu vystoupení Xindl X převzal platinovou desku za milionový obrat prodeje svého posledního alba Sexy Exity a pokřtil album hitů nazvané Anděl v blbým věku.

Xindl X, který pod svým skutečným jménem Ondřej Ládek působí také jako filmový a televizní scenárista, vystoupení zahájil jedním ze svých prvních hitů Anděl. Publikum ho okamžitě doprovodilo sborovým zpěvem. Následující skladbu Zlato doprovodil tancem, kterým připomněl svoji účast v letošní soutěži StarDance, kde tancoval po boku Markéty Dostálové.

Písničkář Ondřej Ládek vystupující pod uměleckým jménem Xindl X (vlevo) vystoupil 28. listopadu 2019 v Praze na koncertě s názvem Narozeninová oslava XL, na kterém oslavil své 40. narozeniny. Hudebníka prý čtyřicítka, která připadla na 16. srpna, vedla k zamyšlení. "Třicítky jsem si skoro nevšiml, čtyřicítka je taky jenom číslo, ale trochu mě nutí bilancovat a uvažovat, zda nemám být rozumnější, ale zatím se to nijak neprojevilo. Určitě nechci dělat pořád to samé, chci mít před sebou nové výzvy jako třeba tanečník nebo konečně najít čas k napsání slibovaného muzikálu," řekl před časem ČTK Xindl X.

Jako hosté se dnes na rekapitulačním koncertu představili hudebníci, se kterými Xindl X v uplynulých letech spolupracoval nebo pro ně napsal písně a texty. Například s Mirkou Miškechovou zazpíval duet Cudzinka v tvojej zemi a s písničkářem Petrem Lüftnerem skladbu Nejlepší zvukař je playback. Se skupinou Jananas si připomněl společnou píseň Zzz věnovanou Nadačnímu fondu Českého rozhlasu Světluška a s dvojicí Slza nabídl publiku skladbu Léto lásky. Na koncertě zazněly také nové nové písně jako Imunita nebo Růžový brejle.

Xindl X v září 2008 vydal debutové album Návod ke čtení manuálu, za které získal nominaci na cenu České hudební akademie Anděl v kategorii folk a country. Od té doby nahrál šest studiových alb a dvě akustická. Pseudonym Xindl X si Ládek vypůjčil od jedné postavy z filmu Hollywood Ending.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

21°C

Dnes je pátek 3. července 2020

Očekáváme v 13:00 21°C

Celá předpověď