Woodwardova kniha je podle Trumpa špína, citace jsou vymyšlené

foto Kniha amerického novináře Boba Woodwarda nazvaná Fear: Trump in the White House (Strach: Trump v Bílém domě).

Washington - Americký prezident Donald Trump ve svém tweetu označil knihu novináře Boba Woodwarda o poměrech v Bílém domě za špínu. Tak, jak je v knize citován, prý nemluví. Úryvky z knihy člověka, který přispěl k objasnění aféry Watergate, americká média zveřejnila v úterý. Novinář popsal atmosféru v Bílém domě jako neustálé obavy z prezidentovy nevypočitatelnosti.

"Woodwardova kniha je špína. Nemluvím tak, jak jsem citován. Kdyby tomu tak bylo, nebyl bych zvolen prezidentem. Ty výroky jsou vymyšlené. Autor používá jakýkoli prostředek k ponížení a znevážení. Přál bych si, aby národ získal skutečná fakta - a naše země si vede ohromně!" napsal v dnešním tweetu Trump.

Woodwardova kniha Fear: Trump in the White House (Strach: Trump v Bílém domě) se zaměřuje na obavy personálu Bílého domu z prezidentovy nevypočitatelnosti. Obsahuje také jeho údajné hrubé výroky i zesměšňování přízvuku ministra spravedlnosti Jeffa Sessionse.

Woodward za svým dílem stojí, vycházel z rozhovorů s vysoce postavenými členy Trumpova týmu. Rozhovor s prezidentem se mu ale nepodařilo dohodnout.

Trump už dříve dílo označil za další špatnou knihu a nevyloučil, že Woodwarda zaplatili demokraté ve snaze poškodit republikány před kongresovými volbami.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je neděle 21. července 2019

Očekáváme v 13:00 24°C

Celá předpověď