Woods se vrátil ke golfu, na exhibici se synem v Orlandu se dělí o páté místo

foto Americký golfista Tiger Woods se synem Charliem na turnaji v Orlandu.

Orlando (USA) - Deset měsíců od vážného zranění nohy se Tiger Woods vrátil ke golfu. Na rodinné exhibici v Orlandu se pětačtyřicetiletý Američan společně s dvanáctiletým synem Charliem dělí o páté místo, stejně jako dalších pět dvojic zahráli deset ran pod par. Jedenáctí jsou o ránu horší bývalý český tenista Petr Korda s dcerou Nelly.

Woods při návratu od únorové automobilové nehody, při níž málem přišel o pravou nohu, sklidil velké ovace diváků. Bylo znát, že stále má bolesti a lehce kulhal, k pohybu po hřišti využíval vozík. První ze dvou kol PNC Championship nicméně označil za úžasné.

"Moc jsme si to užili, ale jsem unavený. Nemám žádnou výdrž. Pokud bych se chtěl vrátit na tour, musím získat zpátky vytrvalost a odpálit tisíce a tisíce míčků. Chce to čas," řekl vítěz 15 majorů a celkem 82 turnajů na PGA Tour. Už dříve slavný golfista připustil, že by si rád ještě zahrál na elitním okruhu pár vybraných turnajů.

Woods na konci února vyletěl se svým vozem ze silnice, utrpěl otevřenou zlomeninu holenní a lýtkové kosti a fraktury kotníku a chodidla. Lékaři mu kosti museli zpevnit a stabilizovat pomocí kovových plátů, hřebů a svorek. Během úspěšné kariéry podstoupil bývalý dlouholetý lídr žebříčku také několik operací zad a kolen.

V čele dvoudenní exhibice pro dvacet dvojic, které tvoří vítězové majorů s blízkým příbuzným, jsou Stuart Cink se synem Reaganem. Minulý rok Woodsovi obsadili dělené sedmé místo.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je sobota 28. května 2022

Očekáváme v 9:00 15°C

Celá předpověď