Wolfsburg poslal Paderborn na dno bundesligy

foto Fotblista Wolfsburgu Daniel Ginczek (vlevo) střílí gól v utkání německé ligy na hřišti Paderbornu.

Berlín - Fotbalisté Wolfsburgu zvítězili ve 20. kole německé ligy nad domácím Paderbornem 4:2 a poprvé po třech porážkách získali body. K výhře nad nově posledním týmem tabulky jim pomohlo i vyloučení záložníka Gerrita Holtmanna.

Domácí šli sice do vedení ve 22. minutě, Wolfsburgu se ale podařilo už za čtyři minuty vyrovnat. Ve 33. minutě byl vyloučen Holtmann, který se ohnal po soupeři a dostal červenou kartu za nesportovní chování. Hosté přesilovku třikrát využili, dvakrát se trefil Daniel Ginczek. Paderbornu už se podařilo jen snížit.

Kolín nad Rýnem si poradil s Freiburgem a zvítězil překvapivě vysoko 4:0. Tým ze spodní poloviny tabulky potvrdil zlepšenou formu a vyhrál páté z posledních šesti ligových utkání.

Německá fotbalová liga - 20. kolo:

Kolín nad Rýnem - Freiburg 4:0 (29. Bornauw, 55. Córdoba, 90.+1 Ehizibue, 90.+3 Jakobs), Paderborn - Wolfsburg 2:4 (22. Zolinski, 72. Vasiliadis - 40. a 60. Ginczek, 26. Knoche, 76. Arnold).

1. Bayern Mnichov 20 13 3 4 58:23 42
2. Lipsko 20 12 5 3 53:25 41
3. Dortmund 20 11 6 3 56:28 39
4. Mönchengladbach 20 12 3 5 38:23 39
5. Leverkusen 20 10 4 6 31:24 34
6. Schalke 20 9 7 4 31:26 34
7. Hoffenheim 20 10 3 7 31:31 33
8. Freiburg 20 8 5 7 29:30 29