Wilson z Washingtonu přijde kvůli faulu o prvních 20 zápasů NHL

foto Hokejový útočník Tom Wilson z Washingtonu odjíždí za doprovodu rozhodčího z ledu po vyloučení v utkání Washington - St. Louis. Čtyřiadvacetiletý Wilson trefil v nedělním přípravném utkání do hlavy centra St. Louis Oskara Sundqvista (v pozadí). Za faul dostal od rozhodčích trest na 10 minut a nyní od NHL nejdelší trest za prohřešek na ledě od roku 2015, kdy byl Raffi Torres ze San Jose suspendován na 41 zápasů. Člen elitní útočné řady s kapitánem Alexandrem Ovečkinem dostal distanc na 20 zápasů a přijde tak o čtvrtinu základní části NHL a 1,26 milionu dolarů z platu.

Washington - Hokejový útočník Tom Wilson z Washingtonu dostal distanc na 20 zápasů za faul na hlavu v přípravném utkání. Člen elitní útočné řady s kapitánem Alexandrem Ovečkinem tak přijde o čtvrtinu základní části NHL a 1,26 milionu dolarů z platu. Trest oznámilo vedení soutěže jen několik hodin předtím, než úřadující vítězové Stanley Cupu zahájí obhajobu domácím utkáním proti Bostonu.

Čtyřiadvacetiletý Wilson trefil v nedělním přípravném utkání do hlavy centra St. Louis Oskara Sundqvista. Za faul dostal od rozhodčích trest na 10 minut a nyní od NHL nejdelší trest za prohřešek na ledě od roku 2015, kdy byl Raffi Torres ze San Jose suspendován na 41 zápasů.

Wilsonovi u disciplinární komise přitížilo, že je považován za recidivistu. Před rokem byl během přípravy za fauly potrestán dokonce dvakrát a v letošním play off musel vynechat tři zápasy za náraz, kterým zlomil čelist pittsburskému Zachu Astonu-Reesemu.

Torontského rodáka Wilsona ve Washingtonu považují za budoucnost klubu, letos v létě s ním podepsali šestiletý kontrakt na 31 milionů dolarů. V minulém ročníku nastřílel v základní části 14 gólů a připsal si 35 bodů, dalších 15 bodů přidal při pouti Capitals za prvním Stanley Cupem v historii.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je pátek 23. srpna 2019

Očekáváme v 7:00 13°C

Celá předpověď