WhatsApp v Evropě zvýší minimální věk uživatelů na 16 let

foto Facebook a WhatsApp v mobilním telefonu, logo - ilustrační foto

Londýn - Populární aplikace WhatsApp pro bezplatné posílání vzkazů a telefonování prostřednictvím chytrých telefonů se rozhodla v Evropě zvýšit minimální věk uživatelů z 13 na 16 let. Krok má aplikaci vlastněné firmou Facebook pomoci splnit nová pravidla Evropské unie pro ochranu osobních dat, která vstoupí v platnost příští měsíc, informovala dnes agentura Reuters.

WhatsApp bude po evropských uživatelích požadovat, aby v rámci souhlasu s novými podmínkami služeb potvrdili, že je jim nejméně 16 let. Zatím není jasné, zda a jak bude aplikace dodržování věkového limitu kontrolovat, upozorňuje agentura Reuters.

Ve zbytku světa zůstane minimální věková hranice uživatelů aplikace 13 let. Aplikaci, která vznikla v roce 2009, nyní po celém světě podle společnosti Facebook využívá přes 1,5 miliardy lidí.

Provozovatel aplikace dnes představil také další změny. Umožní například uživatelům, aby si stáhli zprávu s podrobnostmi o údajích, které o nich uchovává. "Tato funkce bude uživatelům po celém světě zpřístupněna v nejnovější verzi aplikace," uvedl provozovatel.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je pátek 19. října 2018

Očekáváme v 11:00 15°C

Celá předpověď