Vznikají komedie Ženská pomsta a Láska na špičkách

foto Zleva Eva vejmělková, Mahulena Bočanová a Jana Paulová ve filmu Ženská pomsta.

Praha - Tvůrci nové české komedie Ženská pomsta představili oficiální trailer, na Šumavě padla první klapka další tuzemské romantické komedie Láska na špičkách. Ženská pomsta režiséra Dušana Rapoše do kin vstoupí letos 10. září. Snímek Láska na špičkách režiséra Petra Zahrádky a scénáristky Adély Kroupové by se měl v kinech objevit v říjnu 2021. ČTK o tom informovali zástupci distributora obou filmů Bohemia Motion Pictures.

České komedie mají obvykle v tuzemských kinech úspěch. Nejnavštěvovanějším filmem současnosti je komedie 3Bobule. Snímek režiséra Martina Koppa i v době poklesu zájmu o novinky v kinech způsobeném pandemií koronaviru za měsíc vidělo více než 140.000 diváků.

V chystané komedii režiséra Rapoše spojí Janu Paulovou, Mahulenu Bočanovou a Evu Vejmělkovou touha po ženské pomstě. Jejich mužskými protějšky a zároveň cíli plánované msty se stanou Miroslav Etzler, Petr Rychlý a Robert Jašków. Titulní píseň k filmu nazpívala Helena Vondráčková, jež si ve filmu objeví v malé roli. "Snímek Ženská pomsta je hořkosladký filmový manuál, jak potrestat nevěru," podotkl režisér Rapoš.

V romantické komedii Láska na špičkách režiséra Zahrádky, jejíž natáčení začalo před několika dny, se v hlavní roli představí slovenská herečka Vica Kerekesová. Dalších rolí se objeví Pavel Nový, Ondřej Veselý, Jiří Havelka, Igor Chmela nebo Jitka Schneiderová. Příběh se odehrává v malém českém městě, kde dramatická krajina koresponduje s náladami i životními kotrmelci taneční pedagožky Terezy (Kerekesová). Natáčení se uskuteční během léta, poslední scény chce filmový štáb pořídit v květnu 2021.

Vedle snímku 3Bobule patří tento rok k úspěšným komediím Chlap na střídačku. Snímek režiséra Petra Zahrádky, v němž se pro Jiřího Langmajera život mezi manželkou a milenkou stane noční můrou, od 13. února vidělo přes 218.000 lidí.

Loni se nejnavštěvovanějším snímkem stala komedie Ženy v běhu, která zaznamenala přes 1,54 milionu diváků a vydělala bezmála 212 milionů korun. Snímek režiséra Martina Horského byl na webu Česko-Slovenské filmové databáze oceněn 73 procenty a získal na letošních filmových cenách Český lev nestatutární Cenu filmových fanoušků. Z českých filmů se mezi dvacítku nejnavštěvovanějších filmů loni probojovaly ještě čtyři komedie. Na sedmém místě skončila Poslední aristokratka, dvanáctý byl snímek Přes prsty, sedmnáctá Teroristka a pořadí Top 20 uzavřeli Vlastníci.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

7°C

Dnes je středa 14. dubna 2021

Očekáváme v 3:00 2°C

Celá předpověď