Vzhled budovy zlínského divadla se vrátil o 30 let zpět

foto Vzhled budovy Městského divadla Zlín se 15. listopadu 2019 vrátil o 30 let zpět. Na balkoně visely velké transparenty "Byli jsme a budem", Občanské fórum" a "Generální stávka". Na nástěnkách a prosklených dveřích při vstupu do divadla jsou umístěné tehdejší plakáty, pozvánky na demonstrace, dobový tisk či fotografie. Jde o jednu z akcí, kterými si divadlo připomíná letošní 30. výročí listopadových událostí roku 1989.

Zlín - Vzhled budovy Městského divadla Zlín se dnes vrátil o 30 let zpět. Na balkoně jsou velké transparenty "Byli jsme a budem", Občanské fórum" a "Generální stávka". Jde o jednu z akcí, kterými si divadlo připomíná letošní 30. výročí listopadových událostí roku 1989.

Fotogalerie

"Rozhodli jsme se divadlo obléknout do stejného kabátku, protože před 30 lety to bylo právě Divadlo pracujících, které jako první instituce v tehdejším Gottwaldově zareagovalo na pražské dění a stalo se ohniskem protirežimního kvasu následujících týdnů," řekla ČTK mluvčí divadla Veronika Jurčová.

Zaměstnanci divadla našli staré fotografie z listopadu 1989 a divadlo vyzdobili přesně podle nich. "Malírny vyráběly obrovské transparenty s nápisy a slogany. Vyzdobili jsme i nejbližší nástěnky výstřižky z tehdejšího tisku a divadelními materiály," uvedla Jurčová. Tehdejší plakáty, pozvánky na demonstrace, dobový tisk či fotografie jsou umístěné také na prosklených dveřích při vstupu do divadla. Divadlo bude takto vyzdobené do neděle.

Listopadové události roku 1989 připomíná ve Zlíně Festival svobody, ke kterému se divadlo připojilo. Na dnešek připravilo projekci dobových filmových záznamů a debatu s aktéry revoluce ve Zlíně. Herci připravili také večer s písničkami Karla Kryla, v sobotu se uskuteční premiéra satirického kabaretu Jednou budem dál, který mapuje 30 let od sametové revoluce.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je úterý 7. července 2020

Očekáváme v 23:00 16°C

Celá předpověď