Vyzkoušeli jsme Škodu Vision 7S. Sériové auto z ní bude za 4 roky

foto Ilustrační foto -

I v sériovém autě chtějí konstruktéři a designéři koncepčního vozu Škoda Vision 7S zachovat mnohé prvky a chytrá řešení, které jsou použita v tomto velkém rodinném SUV.

Mimochodem, jak jsme se dozvěděli při jízdní novinářské prezentaci ve španělském městě Marbella, tento koncept byl v dějinách Škody Auto tím absolutně nejdražším. „Přesnou částku nemůžu uvést, ale šlo o několik milionů eur,“ řekl nám mluvčí automobilky Štěpán Řehák.

Koncept ve spolupráci s experty Škoda vyrobila specializovaná německá firma. Ve velké míře jsou na něm použity drahé materiály jako je třeba karbon. Hodně dílů vzniklo také na 3D tiskárně.

Koncept auta, které v sériové verzi přijde na trh za čtyři roky, se začal rodit minulé léto. Jde jednak o vizi velkého rodinného auta a jednak o prezentaci nového designového směřování značky Škoda.

„Na tak velkém voze se právě nový design nejlépe prezentuje,“ vysvětlil nám Lukáš Vaněk, který je tvůrcem interiéru tohoto vozu i již běžně prodávaných současných modelů značky.

„Od začátku bylo záměrem vytvořit vůz, který pohodlně přepraví sedm lidí, ale současně i při takovémto obsazení bude k dispozici dostatečně velký zavazadlový prostor,“ uvedl.

Škoda také chce, aby určitý prostor pro uložení věcí vznikl také pod přední kapotou. A to přesto, že to využitá platforma MEB koncernu Volkswagen zatím neumožňovala.

Místo dvou samostatných křesel ve druhé řadě bude v sériovém modelu klasická třímístná lavice. Ovšem i tak hodlají technici připravit řešení, aby bylo možné ukotvit autosedačku pro ty nejmenší děti přímo uprostřed karosérie. Tedy na tom nejbezpečnějším místě. „Jen potom asi pravděpodobně nebude možné využívat prostřední sedadlo,“ dodal Vaněk.

  Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je pondělí 2. října 2023

Očekáváme v 21:00 16°C

Celá předpověď