Výuka dějepisu může pokračovat i na dálku. Umožní ji aplikace HistoryLab

foto

Fakulta elektrotechnická ČVUT vnímá komplikovanou situaci, ve které se ocitli učitelé a učitelky dějepisu po uzavření škol. Škola se proto podílí se na webové aplikaci HistoryLab.

Webová aplikace HistoryLab.cz slouží k práci s historickými prameny. Nabízí účinné a uživatelsky vstřícné digitální prostředí, které je možné využít v současné situaci pro výuku soudobých dějin. Tuto aplikaci vyvíjí Oddělení vzdělávání Ústavu pro studium totalitních režimů ve spolupráci s Fakultou elektrotechnickou ČVUT v Praze, Pedagogickou fakultou UK, Ústavem pro soudobé dějiny AV ČR a Masarykovým ústavem AV ČR.

Autoři aplikace postupně zveřejňují cvičení, která jsou již prověřená v “terénu” a upravená na základě reakcí žáků i učitelů. K 18. březnu zveřejnili šest nových lekcí, například “To byla sláva” zkoumající význam zahájení provozu pražského metra.

Administrativní systém, který je součástí této aplikace, umožňuje jednoduše sdílet výsledky žákovské práce a učiteli dává možnost poskytovat žákům zpětnou vazbu na jejich práci. Tento systém je k dispozici všem učitelům po registraci.

Na vývoji aplikace se podíleli doc. Miroslav Bureš a Dr. Karel Frajták z katedry počítačů Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze.

„Způsob, jakým probíhá komunikace v aplikaci HistoryLab, je velmi vhodný pro využití v současné situaci. Aplikace využívá standardní internetové technologie a nepotřebuje přenos vysokých objemů dat pro průběh výuky. Pomocí cvičení, která jsou v systému k dispozici, je možné distančně vyučovat vybraná témata z moderních dějin a HistoryLab tak může usnadnit současnou situaci, kdy je potřeba vhodným způsobem zajistit vzdálenou výuku.,“ říká Miroslav Bureš.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je neděle 26. března 2023

Očekáváme v 21:00 5°C

Celá předpověď