Výstavu psů v Brně vyhrál velššpringršpaněl, líbila se i čivava

foto Na brněnském výstavišti končil 14. ledna 2018 třináctý ročník Hanácké národní výstavy psů všech plemen. Na snímku šampion výstavy welššpringršpaněl Cedrik majitele Jana Pfausera.

Brno - Nejlépe hodnoceným psem Hanácké národní výstavy se stal velššpringršpaněl Cedrik majitele Jana Pfausera. Pochází z chovatelské stanice Idol Bohemia v jihočeské Hluboké u Borovan. Výstava se konala na brněnském výstavišti, kam o víkendu, zejména v sobotu, přilákala tisíce lidí. V neděli v podvečer, kdy se rozhodovalo o nejlepším psovi výstavy, už většina chovatelů odcestovala.

Velššpringršpaněl je středně velké plemeno, řadí se mezi slídiče. Je určený pro nošení vodního ptactva, patří k rychlejším a větším druhům španělů. V chovné stanici Idol Bohemia se podle informací na webu rozhodli pro velššpringršpaněly původně kvůli tomu, že chtěli psa - kamaráda, ale zároveň vhodného pro myslivost.

Na brněnském výstavišti končil 14. ledna 2018 třináctý ročník Hanácké národní výstavy psů všech plemen. Na snímku vítěz druhého dne, krátkosrstá čivava. Cedrik jako vítěz sobotního programu porazil v závěrečné soutěži nedělního šampiona, krátkosrstou čivavu Hold Me Tight ze slovenské chovatelské stanice Mystic Miracle. Loni porotcům nejvíce učarovala fenka Arwen Tia plemene hladkosrstý retrívr.

Hanácká národní výstava psů je první velkou kynologickou akcí v kalendářním roce 2018. Dříve se konala v Olomouci, kvůli rekonstrukci tamějšího výstaviště ji však organizátoři v roce 2012 přesunuli do Brna. Zatím jim veletržní areál vyhovuje.

Sobotního programu se podle katalogu výstavy účastnilo 1755 vystavovatelů, nedělního 1455. Většina chovatelů byla z Česka, cizinců přijelo nejvíc ze Slovenska, Polska a Rakouska.

Nejpočetnější zastoupení mezi plemeny měli stafordširští bulteriéři, kterých bylo víc než 100. Vystavovatelé přivezli také kolem osmi desítek rhodéských ridgebacků, zlatých retrívrů, border kolií a bernských salašnických psů. Fen bylo mezi vystavenými zvířaty více než psů.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

12°C

Dnes je úterý 25. září 2018

Očekáváme v 17:00 13°C

Celá předpověď