Výstaviště ruší veletrh Hobby, hledá jiný termín

foto Veletrh Hobby na českobudějovickém Výstavišti (na snímku z 9. května 2018).

České Budějovice - Výstaviště České Budějovice ruší kvůli koronaviru veletrh Hobby, který připravovalo na polovinu května. Vedení firmy bude hledat náhradní termín. Na Hobby jezdí zhruba 40.000 lidí. Neuskuteční se ani několik březnových a dubnových akcí včetně Mezinárodní výstavy psů. U většiny z nich bude Výstaviště jednat o jiných termínech. Agrosalon Země živitelka zatím připravuje Výstaviště podle plánu. ČTK to dnes řekl předseda představenstva Výstaviště Mojmír Severin.

Hobby je zaměřené na zahrádkáře, pěstitele, kutily a chovatele, účastní se ho přes 300 vystavovatelů. Jeho součástí je Stavební veletrh. Původní termín byl 13. až 17. května. Vedení Výstaviště se rozhodlo výstavu přesunout na jiný termín, s ohledem na zdraví zaměstnanců a na nákazu nemoci COVID-19 v ČR.

"Hobby nebude. Máme variantu, že to přesuneme na některý z podzimních termínů, pokud bude volný. Kdyby se situace velmi dramaticky změnila, vyšli bychom vstříc lidem jenom malou výstavou zaměřenou jenom na květiny, která se dá zorganizovat během týdne," řekl Severin.

Výstaviště zrušilo dva březnové a dubnové koncerty, s organizátory jedná o náhradních termínech. Zrušená je i Mezinárodní výstava psů, plánovaná na 18. a 19. duben, i u ní se řeší jiný termín. Jihočeská centrála cestovního ruchu zrušila již začátkem března kvůli obavám ze šíření koronaviru dubnový veletrh cestovního ruchu Travelfest, který se měl odehrát na Výstavišti.

"Další veletrhy a akce, které následují, se zatím připravují podle standardního harmonogramu, a to platí i v případě mezinárodního agrosalonu Země živitelka," uvedla mluvčí Výstaviště Michaela Čeňková.

Areál výstaviště zabírá 25 hektarů, výstavní plocha pavilonů je 6000 metrů čtverečních. Nejznámější akcí je agrosalon Země živitelka, který loni přilákal 123.017 platících návštěvníků, odborníků a hostů, nejvíc od roku 2003, odkdy je výstava šestidenní.

Česko má podle aktuálních údajů 774 infikovaných nemocí COVID-19. V Jihočeském kraji ve čtvrtek zůstávalo 19 potvrzených případů nákazy.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je neděle 20. září 2020

Očekáváme v 21:00 16°C

Celá předpověď