Výstavba obchvatu Nové Paky je v plném proudu, první řidiči projedou v létě 2025

foto

Nová Paka 8. června 2023 (PROTEXT) - V plném proudu je výstavba obchvatu Nové Paky. Jeho výstavba začala na podzim loňského roku. Stavbaři v těchto dnech pokračují v pracích, které jsou spojené se založením mostních objektů. Těch bude na trase celkem šestnáct. Obchvat bude začínat před Kumburským Újezdem a povede v těsné blízkosti Heřmanic a Štikova. Dále řidiči projedou údolím, kde se bude nacházet estakáda a končit bude ve Vidochově.

Jan Rýdl, tiskový mluvčí ŘSD: "V tuto chvíli a vidíte to i za námi, je hotová tzv. zemařina. Ta nejhrubší práce na trase se zemí, tzn. odebírání, převoz, transport země jako takové a v tuto chvíli začínáme v uvozovkách s betonovou stavbou, zakládáme tu spodní stavbu."

Jiří Pöschl, zhotovitel, Porr: "Zahájili jsme zemní práce na několika úsecích hlavní trasy, máme v současnosti založeny tři mostní objekty z těch avizovaných šestnácti, za našimi zády je nejdelší estakáda 400m dlouhá, je to nadjezd - stavební objekt 206 překlenuje údolí Štikovské rokle."

Ivan Vrabec, stavební dozor, ŘSD: "Jak bylo řečeno, stavba se dostává postupně ze země, zítra bude betonáž posledního základu a pak to všechno poleze nahoru. Tady jsme u té nejdelší mostní estakády, jedné ze třinácti, co jsou v trase, ty ostatní jsou nad trasou."

Jan Rýdl, tiskový mluvčí ŘSD: "Právě tím, že začínáme navážet stavební hmoty, beton, betonářskou ocel, začínáme skutečně transportovat těžké stroje, tak toto období začíná být těžké pro Novou Paku, kterou velmi prosíme o trpělivost a v závěru poděkujeme. Pro Novou Paku to znamená, nejen že bude zatížena těžkou technikou, ale zároveň to bude znamenat i dopravní omezení. To se bude v průběhu stavby měnit a prosíme, nejen místní, ale i turisty, o sledování dopravního značení, které se bude postupně v těch etapách měnit."

Téměř osm a půl kilometru dlouhá trasa vyjde na více než jednu miliardu korun. V současnosti jdou práce podle harmonogramu a první řidiči by se po obchvatu měli projet v létě roku 2025.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je neděle 24. září 2023

Očekáváme v 19:00 13°C

Celá předpověď