Výstava v Brně připomíná úspěchy českého sportu na olympiádách

foto V rámci Multimediálního dne byla 19. listopadu 2021 před sídlem Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity Brno zahájena venkovní výstava Olympijské okamžiky z produkce České tiskové kanceláře.

Brno - Úspěchy českých sportovců a sportovkyň připomíná výstava Olympijské okamžiky, kterou si zájemci mohou ode dneška prohlédnout v Joštově ulici v Brně u zastávky Komenského náměstí. Výstavu sestavila Česká tisková kancelář (ČTK) z fotografií, které uchovává ve svém archivu. Brněnské uvedení výstavy bylo součástí Multimediálního dne na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity, věnovaného letos sportovní žurnalistice.

Fotogalerie

„Výstava je průřezem českou a československou účastí na olympijských hrách. Zahrnuje nejslavnější momenty na zimních i letních olympiádách. Není řazena chronologicky, ale po tématech,“ řekla šéfredaktorka zpravodajství ČTK Radka Matesová Marková.

Olympijské okamžiky měly premiéru v Uherském Hradišti, poté se přesunuly do Šumperku. Po brněnském uvedení se na výstavu mohou těšit lidé v Praze, Vrchlabí a Kopřivnici, uvedl šéfredaktor Fotobanky ČTK Petr Mlch. Připomněl, že se výstavu podařilo obohatit také o zatím poslední úspěchy českých olympioniků v Tokiu.

Multimediální den každoročně spojuje mediální profesionály, studenty žurnalistiky a mladé lidi, kteří o studiu nebo práci v mediální oblasti teprve přemýšlejí. Podobně jako loni, i letos se většina programu odehrává pouze online. Výjimkou bylo jen zahájení výstavy Olympijské okamžiky a také udílení Ceny Arnošta Heinricha pro nejlepší bakalářské práce, jejichž výstupem je nějaký žurnalistický produkt.

V kategorii psané žurnalistiky uspěly Kateřina Hlaváčková, která zpracovala sérii rozhovorů o důvodech nepřijetí novely o stejnopohlavním manželství, a Tereza Liczmanová se souborem rozhovorů přibližujících život v minulém století. Cenu za audiovizuální žurnalistiku získala Markéta Kunclová s dokumentárním filmem Život za život.

Ocenění spolu s katedrou mediálních studií a žurnalistiky uděluje a finančně podporuje Syndikát novinářů ČR. Nominováno bylo 19 prací, doplnila vedoucí katedry Lenka Waschková Císařová.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

2°C

Dnes je neděle 28. listopadu 2021

Očekáváme v 1:00 -2°C

Celá předpověď