Výstava na MSV ukazuje, že průmysl není jen špinavá pásová výroba

foto Na brněnském výstavišti začal 7. října 2019 Mezinárodní strojírenský veletrh (MSV), na kterém se představí 1660 vystavovatelů z 30 zemí světa. Souběžně s MSV se konají veletrhy Envitech a Transport a Logistika.

Brno - Průmysl není jen špinavá a stereotypní pásová výroba, snaží se ukázat výstava 25 velkoformátových fotografií s názvem Czech Industry Foto. Lidé si putovní výstavu mohou poprvé prohlédnout v pavilonu Z brněnského výstaviště na Mezinárodním strojírenském veletrhu.

Výstava vznikla díky národní iniciativě Czech Industry Challenge, která pomáhá ve spolupráci s firmami zlepšit image průmyslových odvětví u uchazečů o práci.

"Obdrželi jsme více než osmdesát fotografií velmi vysoké kvality, kdy na putovní Czech Industry Photo výstavě uvidíte pouhý zlomek. Porota složená především z výkonných představitelů Asociace profesionálních fotografů a šéfredaktorky Světa průmyslu neměla lehký výběr. Při výběru byl kladen důraz na pozitivní dojem, silnou emoci a motivační aspekt," uvedla zakladatelka Czech Industry Challenge Kateřina Škopková.

Výstava má oslovit nejen případné zájemce o práci v průmyslu, ale i rodiče, kteří ovlivňují oborové směřování svých dětí. "Chceme rodičům ukázat, že nasměrovat děti k jakékoli odbornosti má smysl i perspektivu," dodala Škopková.

Mezi vystavenými fotoobrazy jsou snímky od firem Krystaly Hradec Králové, Doosan Škoda Power, Ferrit, Iveco nebo Slévárny Třinec.

Pro putovní výstavu budou na konci října spuštěny webové stránky, kde mohou zájemci nalézt místa, kde bude možné si fotografie prohlédnout.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je pátek 25. září 2020

Očekáváme v 7:00 15°C

Celá předpověď