Výstava fotografií S koronavirem v zádech provede Benátkami

foto Lidé si prohlížejí 2. července 2020 v Galerii Lurago v Chomutově výstavu fotografií s názvem S koronavirem v zádech. Snímky pořídili fotografové Libor Zavoral, Bořek Zasadil, Roman Dušek a Miroslav Rada na letošním benátském karnevalu.

Chomutov - Chomutovská galerie Lurago vystavuje práce z únorové cesty čtyř fotografů, Romana Duška, Miroslava Rady, Bořka Zasadila a Libora Zavorala, na benátský karneval. Výstava nese název S koronavirem v zádech. Autoři se totiž vrátili z cesty v době, kdy pandemie začínala nabírat na obrátkách. Slavný karneval v maskách dokonce skončil o něco dříve, v historii možná poprvé, řekl ČTK na dnešní vernisáži Zavoral.

Fotogalerie

"Tři kmeti a jeden koloušek jsme se dali dohromady, vymyslel to Mirek Rada, a tehdy říkal pojďte, pojedeme na karneval do Benátek," popsal Zavoral, jak výprava vznikla.

V galerii je k vidění stovka fotografií, autoři ale vybírali z více než 3000 snímků. Na panelech jsou zachyceny nejlepší momenty karnevalu, každý z kvarteta má podle Zavorala svůj fotografický rukopis.

Rada ČTK řekl, že by se do Benátek vrátil znovu, aby mohl snímky nafotit lépe. "Člověk musí v davu lidí myslet jiným způsobem, protože jak jdete k nějaké masce, tak za vámi skáčou další lidé, chtějí také fotit," uvedl. Nejlepší je podle něj fotit brzy ráno, kdy není kolem masek tolik turistů. "Chyby člověk vidí, když se vrátí domů," dodal Rada.

Podle ohlasů lidí se nejen masky, ale také scenérie vodních kanálů a historické budovy návštěvníkům líbily. "Připadám si jako v Benátkách, nebyla jsem tam, ale už tam vlastně ani nemusím," řekla ČTK jedna z návštěvnic.

Výstava potrvá do 21. srpna, podle Zavorala je plánován její přesun do Oseku na Teplicku, kde žije Rada. S fotografováním má dlouholeté zkušenosti, pracoval v několika médiích jako fotoreportér. Zavoral žije v Ústí nad Labem, dlouhá léta byl fotoreportérem ČTK. Zasadil je bývalý chirurg, vedl lounskou nemocnici. V Lounech nyní spravuje sbírku zkamenělého dřeva a restauruje pohlednice a staré fotografie Loun. Dušek žijící v Chomutově kromě novin zásobuje fotografiemi také sociální sítě.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je neděle 28. února 2021

Očekáváme v 5:00 0°C

Celá předpověď