Vyšlo album s dosud nevydanými nahrávkami Jimiho Hendrixe

foto Deset dosud nevydaných písní obsahuje nové kompilační album amerického hudebníka Jimiho Hendrixe nazvané Both Sides of the Sky (na snímku obal alba), které vyšlo dnes ve Spojených státech.

Washington - Deset dosud nevydaných písní obsahuje nové kompilační album amerického hudebníka Jimiho Hendrixe nazvané Both Sides of the Sky, které vyšlo dnes ve Spojených státech. Skladby nahrál tento legendární kytarista během dvou let předtím, než v roce 1970 v pouhých sedmadvaceti letech zemřel. Na desce je celkem 13 skladeb, z nichž některé jsou verzemi už starších písní.

"Ačkoliv opakuje fragmenty ze svých starších věcí, stále nabízí spoustu vzrušujících zážitků," napsal mimo jiné v recenzi alba časopis Rolling Stone. Agentura AP připomněla, že Hendrix proslul jako perfekcionista a dané skladby by zřejmě ještě upravoval a piloval.

Nová Hendrixova deska je součástí kompilační trilogie po albu Valleys of Neptune, které vyšlo v roce 2010, a po desce People, Hell and Angels, vydané v roce 2013.

Nové album společně produkovali Hendrixova sestra Janie a Eddie Kramer, který spolupracoval s řadou slavných rockových hudebníků a podílel se i na vydávání Hendrixových alb v 60. letech.

Na nové desce je například skladba Joni Mitchellové Woodstock, kterou nahrál Hendrix několik týdnů po stejnojmenném hudebním festivalu v roce 1969. Na albu jsou i skladby v podání Johnnyho Wintera a Stephena Stillse.

Extravagantní černošský rocker Jimi Hendrix proslul vystupováním v pestrobarevných kostýmech, ale hlavně bravurou, s jakou hrál na kytaru. Časopis Rolling Stone ho před několika lety vyhlásil nejlepším kytaristou historie. Hrát začínal Hendrix v doprovodných kapelách rokenrolových hvězd, například Little Richarda či B. B. Kinga. Od roku 1966 vystupoval samostatně, nebo se skupinou Jimi Hendrix Experience.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je čtvrtek 20. září 2018

Očekáváme v 19:00 25°C

Celá předpověď