Výsledky fondů EU v Kraji Vysočina ukázaly, že největší podpora šla do dopravy

foto Ilustrační foto - Mezi Velkým Beranovem a Měřínem na Vysočině otevřeli 2. října 2021 poslední dokončený modernizovaný úsek dálnice D1.

Evaluační jednotka NOK ukončila další část výsledkové evaluace zaměřené na přínosy fondů EU v jednotlivých krajích Česka. Nyní se zaměřila na Kraj Vysočina. Realizovány byly také případové studie na úrovní obcí s rozšířenou působností, v tomto kraji se jednalo o Třebíč.

Vysočina je aktuálně nejlépe čerpajícím krajem v ČR. Prostředky fondů EU zde nejvíce směřovaly do rozvoje dopravy v kraji, konkrétně do rekonstrukce dálnice D1.

Fondy EU se dále významně podílely na proměně obcí, došlo ke zlepšení jejich infrastruktury, zvýšila a zkvalitnila se jejich občanská vybavenost.

Naopak se v kraji moc nedaří podpora výzkumu a inovací a nadále přetrvává také odliv mladých lidí. Jedním z důvodů může být fakt, že v kraji je málo dostupné vysokoškolské vzdělání.

Výstupy nejen z této fáze evaluace, jsou k dispozici v knihovně evaluací na webu dotaceEU.cz. Dále doporučujeme k využití pro Kraj Vysočina zejména leták a manažerské shrnutí.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je pátek 2. června 2023

Očekáváme v 21:00 16°C

Celá předpověď